Karty sú rozdané, play-off môže začať!

Dlhá základná časť, ktorá pozostávala z 11. kôl, je za nami. Lamasia, ktorá po polovici viedla celej súťaži, svoje líderstvo nakoniec neudržala. Z prvého miesta do play-off postupujú hráči Chippendales, ktorým v ťažkých súbojoch vypomáhal aj najlepší futsalista Tomáš Drahovský.

Karty sú rozdané, play-off môže začať!
5. februára 2019 patrikbodo

Kto pretrhol najdlhšiu sériu výhier?

Neporaziteľnosť sebavedomej Lamasii vydržala úctyhodných 5. kôl. Každá séria sa však musí skončiť, víťaznú niť tentokrát trhali hráči Chippendales. V zápase 6. kola, ktorý sa hral vo veľmi vysokom a tvrdom tempe, najviac zahviezdil Dávid Kyšeľa, ktorý si ku výstavnému kúsku pripísal aj jednu asistenciu. Lamasia aj napriek prvému zaváhaniu zostala na čele ligy, Chippendales sa po nevyrovnaných výkonoch zas začínali pomaly šplhať na vedúce pozície. Pred siedmim kolom sa na súperov dívali z tretej priečky.

TOP prekvapenia základnej časti

Napriek papierovým predpokladom jedného či druhého mužstva, sme aj tento rok zaznamenali viaceré prekvapenia. To prvé sa zrodilo na úkor mladíkov z Le Stars, ktorí túto sezónu dokážu potrápiť nie jedného adepta na titul. V 7. kole ich však forma nezastihla v najlepšom svetle. So značne oslabeným Hojdič café, ktoré nastúpilo iba so šiestimi hráčmi a dvoma debutantmi, prehrali rozdielom triedy 2:7.

Opora Hojdiču, Filip Vojtek, prežívala počas 7. kola najšťastnejší deň v živote. Viacerí hráči tak oslavovali svadbu, no na prekvapenie, náhradníci zápas s Le Stars zvládni nad očakávania.

V šlágri tohto kola zas hviezdami nabitá Sorta vyzvala Cardinalov z Bajanu, ktorým sa tento rok vďaka viacerým nováčikom nedávajú veľké šance na úspech. Posilnená Sorta práve o troch lídrov z minuloročného mužstva Cardinals chcela aj v tomto zápase bodovať naplno. Sorta mala od úvodných minút viac loptu na svojich halovkách, no gólovú radosť im to neprinieslo. Ako prvý udrel v druhom dejstve Dudjak z Cardinals, ktorý onedlho mohol dokonca pridať ďalšie dva góly, no strieľal len do žrdí. Chumelilo sa na druhej strane. Po Krafčíkovom centre loptu za výborne chytajúceho Reľovského nešťastne zrazil hlavou spoluhráč Dziak. Body sa tak nakoniec delili.

Avšak úplne to najväčšie prekvapenie na seba nechalo čakať do 9. kola. A opäť sa o to postarali hráči Bajan Cardinals. Vďaka taktickému a bojovnému výkonu sa im pošťastilo uloviť skalp vicemajstrov z Lamasie. Podarilo sa im to vôbec po prvý raz v novodobej RWM Futsal Liga (od roku 2016).

Lamasia utŕžila v základnej časti iba dve prehry. V šlágri 6. kola mužstvo v bordových dresoch najskôr zdolali Chippendales, v 9. zas Bajan Cardinals.

Za zmienku určite stojí aj víťazstvo Auto Markas nad Sorta Teamom v 10. kole. I keď sa Sorta v posledných zápasoch pomerne trápila, víťazstvo v prospech Auto Markas sa až tak nečakalo. Po jednoznačnom 1. polčase, ktorý Markas vyhrali rozdielom triedy, sa Sorta síce vzchopila a vrátila do zápasu, no 3 body si aj napriek tomu na svoje konto pripísali chlapci z Auto Markas.

Najväčší zvrat v zápase sa udial v 9. kole medzi Le Stars a FK Čirč. Aktuálna forma priniesla Čirču na začiatku druhého polčasu vedenie 4:0. Na palubovke sa ale začali diať veci. Čirč zjavne podcenil situáciu, čo rýchli mladíci dokázali využiť a vyškrabať zo zápasu aspoň jeden bod.

Pred posledným kolom o postupujúcich rozhodnuté

Zaváhanie Lamasie naplno využilo mužstvo Chippendales, ktoré v zápasoch posledných kôl potvrdilo stúpajúcu formu a s 25 bodmi sa predralo na prvú pozíciu tabuľky. Tím s najmenším počtom inkasovaných gólov (18) držal v súbojoch vyrovnanými výkonmi Maroš Beňo, ktorý s 84 % momentálne vedie štatistiku úspešnosti zákrokov. Nemôžeme opomenúť ani najväčšiu hviezdu mužstva v čiernych dresoch, Tomáša Drahovského, ktorý sa tiež zapojil do diania. V 3 zápasoch sa síce strelecky nepresadil, no s 9 asistenciami paradoxne ovládol tabuľku najlepších nahrávačov svojho mužstva. Lige v tejto štatistike zatiaľ jednoznačne kraľuje Vladimír Pyda z FK Čirč so 14 nahrávkami.

Momentálne najproduktívnejší hráč doterajšej sezóny, Vladimír Pyda, prekonať Maroša Beňa, ktorý má zatiaľ najlepšie čísla, v priamom súboji nedokázal.

Najviac gólov v základnej časti nastrieľalo mužstvo FK Čirč (57), ktorým k tomu dopomohli najmä Ľubomír Jacko a Vladimír Pyda. Tí dokopy zaznamenali viac ako polovicu gólov svojho mužstva. Čirčania zas nedisponovali najlepšou defenzívou, keďže inkasovali najviac gólov. Bolo ich presne 47. Najmenej gólov na postup stačilo mužstvu Le Stars, ktoré si ich na svoje konto pripísalo „iba“ 33.

Pred bránami play-off ostali Veľkolipničania, ktorí po dobrom úvode nezvládli záver základnej časti a s piatimi bodmi obsadili 9. priečku. Zápas o konečné umiestnenie tak odohrajú proti Litmanovej, ktorá vyhrala jeden zápas z desiatich. Na chvoste tabuľky ostali benjamínkovia z MFK Stará Ľubovňa U19, pre ktorých to bola veľmi dobrá skúsenosť. Z kolektívu najviac vyčnieval Tomáš Solotruk, ktorý je s 11 gólmi aj po neúspešnej základnej časti na 6. mieste ligových kanonierov.

Cena Fair-play pre Sortu!

Kanadskému bodovaniu vládne po základnej časti Vladimír Pyda (26 bodov), ktorý má pred druhým Petrom Bondrom 5-bodový náskok. Ten zas vládne ligovým strelcom s 15 gólmi. Najvyťaženejším brankárom je momentálne Marko Duračinský z MFK (126 úspešných zákrokov), no po zápasoch play-off sa to pravdepodobne zmení. Na chrbát mu dýcha Gabriel Čupka so 104 zákrokmi a Tobiáš Gontkovič, ktorý ich má na svojom konte 95.

Jediná štatistika, ktorá sa neprenáša do vyraďovacej fázy, je „Fair-play“. Najmenej čiernych bodov za chyby, žlté a červené karty, si za 10 zápasov pripísalo mužstvo Sorta Team, ktoré si tak počas vyvrcholenia prevezme cenu za najslušnejšie správanie rwm Futsalovej Ligy 2018/2019.

V poslednom kole základnej časti si zmerali sily dve mužstvá s najmenším počtom čiernych bodov. Cenu Fair-play za iba 36 chýb a 3 žlté karty si nakoniec odnesie Sorta Team.

Play-off začne štvrťfinálovými zápasmi 9. februára od 17:00h, semifinále je naplánované hneď o deň nato, teda 10. februára. Finálový deň sa uskutoční 16. februára (sobota), kedy sa odohrajú aj zápasy o celkové umiestnenie. Vychutnajte si vrchol sezóny so špičkovými zápasmi do sýtosti!

Foto: Simona Zálešová

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*