Kto v boji o titul vyzve Hojdič café s Lamasiou?

Prvé novoročné kolo uzavrelo základnú časť. Priaznivci futsalu spoznali šesticu účastníkov vyraďovacích bojov. Pred nami sú atraktívne zápasy play-off. Máme sa na čo tešiť!

Kto v boji o titul vyzve Hojdič café s Lamasiou?
10. januára 2020 patrikbodo

V 7. kole hrali o postup 2 mužstvá

Z prvých bodov sa premiérovo tešili Cardinali z Bajanu, ktorým už ale o nič nešlo. Zato mužstvo na druhej strane hralo o veľa. Po prehre s posledným mužstvom tabuľky sa tak hráči Automarkasu museli spoliehať na plný bodový zisk tímu Čirč, ktorý vyzval mladíkov z Makaby. Tí mali v premiérovej sezóne na dosah obrovský úspech v podobe postupu do play-off, no skúsenosti v závere zápasu zohrali svoje. Z posledného postupového miesta sa tak „v hodine dvanástej“ radovali hráči Automarkas.

Hráčom v modrých dresoch (Automarkas) sa tesne podarilo preniknúť do vyraďovacích bojov. V poslednom kole si nakoniec mohli dovoliť prehrať aj s posledným celkom Bajan Cardinals.

Predtým sa ešte odohral zaujímavý súboj dvoch ašpirantov na titul. Sorta vyzvala “Hojdičovcov”, ktorí už pred zápasom mali semifinále v kapse. Zrejme aj to ovplyvnilo výkon hráčov v belasých dresoch, ktorí dokázali tentokrát vsietiť „iba“ 3 góly. Za Sorta Team sa zaskvel najmä Filip Turlík (2+2), ktorý sa stal hráčom celého kola. O druhom priamom semifinalistovi sa malo rozhodnúť v zápase medzi Le Stars vs. Lamasia. Vicemajstri od úvodu diktovali tempo, pričom mladíkom z Le Stars toho moc nedovolili. Vďaka vysokému víťazstvu Lamasiu opäť uvidíme v bojoch o tie najvyššie priečky.

Predbehne ešte niekto kanoniera Haladeja?

Základnú časť zhodne ovládli dve mužstvá. Hojdič café aj Lamasia si do tabuľky zapísali po 18 bodov za 6 výhier a jednu porážku. Víťazom základnej časti sa stali „kávičkári“ v belasých dresoch, ktorí zaznamenali o 11 presných zásahov viac ako druhá Lamasia. Tá mala s Hojdič café aj horší vzájomný zápas, preto do play-off postupuje z druhej priečky. Obe mužstvá však môžu do semifinálových zápasov nastúpiť v plnej, odpočinutej sile.

Pozrime sa na doterajšie individuálne štatistiky. Kanadskému bodovaniu doposiaľ kraľuje Emil Haladej z Lamasie, ktorý má pred Štefanom Koščom z Hojdič café excelentný 12-bodový náskok. Haladej nie je „len“ najproduktívnejším hráčom, ale aj najlepším strelcom (19 gólov) a najlepším nahrávačom (12 asistencií). Za zmienku ešte stojí, že Haladej vsietil takmer polovicu všetkých gólov svojho mužstva.

Lamasia (v zelenom) zaznamenala počas základnej časti 43 gólov. Pri 31 z nich bol kapitán Emil Haladej (19+12).

V bránkovisku sa momentálne najviac darí Filipovi Regitkovi zo Sorta Team, ktorý má po piatich odchytaných zápasoch 81-percentnú úspešnosť zákrokov. Sekunduje mu Juraj Zolnerčik (80 %) z Lamasie. Gólmanom s najväčším počtom zákrokov (114) je Jakub Gernát z TJ Družstevník Čirč, na chrbát mu dýcha Ľubomír Hutník z Makaby Team (105 zákrokov).

Prvé ocenenie patrí Bajan Cardinals

Najmenej čiernych bodov (41) za fauly, žlté a červené karty, nazbierali Cardinali z Bajanu. Paradoxom pre mužstvo je, že vo vôbec svojej najhoršej sezóne získalo prvú trofej za štvorročné pôsobenie v rwm Futsalovej Lige. Na opačnom póle tabuľky sa ocitli hráči Automarkas, ktorí zaznamenali 48 chýb, pričom pred očami sa im žltilo 4-krát.

Prejdime už ale k očakávanému play-off. Prvé štvrťfinále bude reprízou toho minuloročného. Mierni favoriti z Le Stars si budú chcieť proti TJ Družstevník Čirč napraviť chuť a tentokrát zápas dotiahnuť do víťazného konca. Kompaktne hrajúci Čirč na čele s pravidelne bodujúcimi bratmi Mikovcami však určite nebudú chcieť predať kožu za lacno.

Le Stars sa budú musieť vo štvrťfinále proti TJ Družstevník Čirč (v pruhovanom) zaobísť bez vykartovaného kapitána Jána Vislockého.

V druhom štvrťfinále sú papierové predpoklady na strane Sorta Team. Na ceste do semifinále im budú vzdorovať hráči Automarkas, ktorí disponujú o niečo menej kvalitnou súpiskou ako Sorta. Nič to nemení na tom, že misky váh sú pred úvodným hvizdom vyrovnané.

Hneď o deň neskôr pokračuje play-off semifinálovými zápasmi, v ktorých už pôjde o všetko a napätie sa bude dať krájať. Nenechajte si preto bohatý futsalový víkend ujsť.

Foto: Simona Zálešová  

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*