Kto zdvihne nad hlavu trofej?

Liga cez víkend pokračovala atraktívnymi zápasmi play-off, kde diváci síce videli jednoznačné výsledky, no dianie na palubovke tomu vôbec nezodpovedalo. Z dramatických súbojov nakoniec najlepšie vyšli Plavničania s Lamasiou, ktorí tak zvedú posledný, a teda finálový súboj o najcennejší pohár.

Kto zdvihne nad hlavu trofej?
6. februára 2018 patrikbodo

JR TEAM 3 – 1 FK Veľký Lipník

Góly JR TEAM: Richard Nemergut 2, Filip Turlík
Góly FK Veľký Lipník: Maroš Lipnický
Podrobnosti zápasu SEM

Z výsledkov zápasov play-off sa tým najdramatickejším javil práve prvý štvrťfinálový duel medzi JR TEAM-om a FK Veľký Lipník. Po úctivej minúte ticha za Františka Mačuteka (43), ktorý patril medzi stálice základnej zostavy TJ Družstevník Veľký Lipník, mohol zápas o postup do semifinále začať.

No a lepšie začali hráči v žltých dresoch, teda JR TEAM. Po viacerých príležitostiach mal najbližšie k otváraciemu gólu v 8. minúte Michal Rojek, ktorý ale len opečiatkoval žrď Plavcovej brány. O dve minúty neskôr si lepšie počínal zakončovateľ na druhej strane. Medzi tri tyče Dopirakovej svätyne zakončoval Maroš Lipnický, ktorý tak zaznamenal veľmi dôležitý, otvárací gól zápasu.

Hráči JR TEAM-u po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, z čoho vyplynuli viaceré sľubné šance. Plavec odolával do 15. minúty, kedy Filip Turlík predsa len našiel skulinku medzi jeho nohami. Do konca prvého dejstva si obaja brankári pripísali ešte po jednom zákroku, vďaka čomu tak zariadili polčasovú remízu.

JR TEAM si do ťažkých bojov vyraďovacej fázy prizval aj mládežníckeho reprezentanta Mária Strachana (7#).

Aj prvých 6 minút druhej časti hry sa niesli v znamení opatrnosti z dôležitosti zápasu. Prvú chybičku v obrane Lipničanov dokázali v 6. minúte využiť futsalisti JR TEAM-u, kedy po Turlíkovej nahrávke posielal svoje mužstvo do vedenia Richard Nemergut. 12 minút pred koncom zápasu mohlo byť už 3:1, no žltí strieľali iba do tyče. V tej istej minúte sa predsa len tešili z tretieho gólu v Plavcovej bráne. Loptu do siete pretlačil svojim druhým gólom Nemergut, ktorý tak jednoznačne potvrdil, že celú sezónu patrí medzi lídrov svojho tímu.

Práve Nemergutove góly treba pasovať do roly zlomových momentov tohto štvrťfinálového zápasu. Veľkolipničania totiž už nedokázali vyvinúť potrebný tlak na kondične veľmi dobre vybavených hráčov JR TEAM-u. 6 minút pred koncom síce Dopirakovi po strele do tyče zvonilo v ušiach, no to bolo zo strany Veľkého Lipníka všetko. JR TEAM tak zaslúžene postúpil do semifinále, kde na nich už netrpezlivo čakali oddýchnutí Plavničania.

 

Hojdič café 8 – 3 Bajan Cardinals

Góly Hojdič café: Dávid Košč 3, Rastislav Miko 3, Peter Foľvarský 2
Góly Bajan Cardinals: Peter Bondra, František Reľovský, Adrián Lysák
Podrobnosti zápasu SEM

V druhom štvrťfinálovom zápase mali Hojdičovci Cardinalom čo oplácať. V základnej časti im tesne podľahli 2:3. To sa však na súpiske Bajanistov nachádzali hráči, na ktorých sa mužstvo malo spoliehať počas celej sezóny. Zranenia si pre nich prichystali prekvapenia v tej najnevhodnejšej chvíli, preto boli obhajcovia titulu v kľúčovom zápase sezóny jednoznačným favoritom.

Duel lepšie začali práve papieroví favoriti. V tretej minúte bol Reľovský už prekonaný, ale po Mikovej strele mu pomohla žrď. O dve minúty neskôr mal na halovke otvárajúci gól Nemergut, no ani ten zatiaľ nepochodil. Čo nevyšlo Mikovi a Nemergutovi, podarilo sa Dávidovi Koščovi, ktorý v 8.minúte poslal svoje mužstvo do vedenia. Cardinali dokázali odpovedať 7 minút pred výmenou strán, kedy Lysák po peknej krídelnej strele nedal Jakubkovičovi šancu.

Vyrovnaný stav vydržal do 15. minúty. Presadiť sa dokázal „kávičkár“ Miko, ktorý po samostatnom úniku zakončoval do pravého dolného rohu Reľovského brány. No a minútku pred koncom prvej časti hry lopta zapadla aj do druhého dolného rohu. Bajanistov si opäť „vychutnal“ Rastislav Miko.

Náhradník Dávid Foľvarčík (v bielom) sa síce predviedol vo veľmi dobrom svetle, no absentujúcich lídrov mužstva spasiť nedokázal.

Cardinali do druhého polčasu vchádzali s dvojgólovým mankom, preto museli poriadne „zapnúť“. V 4. minúte sa im aj podarilo znížiť. Pekne zakončoval Reľovský. O necelé dve minúty už ale prehrávali znova o dva góly. Čistý hattrick zaznamenal Miko, čím sa vyšplhal už na pozíciu najlepšieho strelca svojho tímu. Zápas bol aj napriek tomu v tejto fáze stále otvorený.

Zlomový moment duelu nastal 9 minút pred koncom, kedy nikým nestrážený Foľvarský dokázal presnú prihrávku poľahky využiť. 5:2. Cardinali po tomto góle museli staviť na maximálny vabank, ktorý však využiť nedokázali. Ba naopak, inkasovali ešte trikrát. Dvakrát sa trafil Košč, raz Foľvarský. Na postupe Hojdičovcov do semifinále nič nezmenil ani Bondrov gól, ktorý 3 minúty pred koncom len korigoval debakel v pomere 8:3. Tam si na hráčov v belasých dresov už brúsila zuby Lamasia, ktorá po minuloročnom finále mala Hojdičovcom čo odplácať.

 

Lamasia 7 – 3 Hojdič café

Góly Lamasia: Michal Haščák 3, Emil Haladej 2, Adam Stracenský, Jozef Čoma
Góly Hojdič café: Matúš Kosturko, Dávid Nemergut, Peter Foľvarský
Podrobnosti zápasu SEM

Nie je to tak dávno, čo hráči Hojdič café po dramatickom penaltovom rozstrele zdvíhali nad hlavy majstrovský titul. Súperom vo finálovom zápase v sezóne 16/17 im bola Lamasia, ktorá tak mala motiváciu naviac, čo aj bolo od úvodných minút patrične vidieť.

Hneď v prvej minúte sa Lamasii podarilo otvoriť skóre. Do čierneho sa triafal Emil Haladej, ktorý v tomto zápase ešte nepovedal posledné slovo. Ako by aj, keď prebiehali len úvodné sekundy. Zaskočených „kávičkárov“ ešte o niečo viac zmrazil druhý gól, ktorý padol hneď o tri minúty neskôr. Tentoraz presne pálil najlepší strelec Lamasie, Michal Haščák.

Do zápasu sa Hojdičovci dostali v 8. minúte, kedy Nemergut dokázal popod Zolnerčíkove nohy poslať loptu za bránkovú čiaru. Lamasia aj napriek inkasovanému gólu pokračovala v aktívnejšej hre s presnými kombináciami, ktoré 9 minút pred koncom prvého polčasu pretavila na tretí gól. Strelecky pre zmenu zažiaril Jozef Čoma, 3:1. No a Jakubkovič bol do polčasu prekonaný ešte raz. Z väčšej vzdialenosti ho 30 sekúnd pred prvou sirénou pokoril druhým gólom v zápase Haščák.

Rivalitu dvoch minuloročných finalistov tentokrát lepšie zvládol Emil Haladej (vľavo), ktorý najlepšieho strelca minulej sezóny Dávida Košča (vpravo) do veľa príležitostí nepustil.

2. polčas začalo lepšie Hojdič café, kapitán Pekár v prvej minúte však pálil len do tyče. Po využití tejto šance sa Hojdičovci mohli aspoň teoreticky vrátiť do zápasu, no nestalo sa. O dve minúty neskôr Lamasia odskočila súperovi už na rozdiel štyroch gólov. Svoj prvý zásah v zápase zaznamenal Adam Stracenský. Iskierku nádeje pre modrých predsa len vykresal 13 minút pred koncom Foľvarský, no ostalo to len pri nádeji. Tá bola zmarená o 5 minút neskôr, keďže na 6:2 zvyšoval hattrickom Haščák. Týmto počinom sa vyšplhal už na čelo ligových strelcov.

Do konca zápasu síce padli ešte góly na obidvoch stranách, no to už nič nemenilo na tom, že Lamasia si aj po roku zahrá zápas o trofej pre víťazov celej ligy. Obhajca titulu tentoraz zabojuje „len“ o bronzovú priečku.

 

FK Plavnica 6 – 3 JR TEAM

Góly FK Plavnica: Patrik Rindoš 2, Filip Vojtek 2, Ján Kuľanda, Peter Vresilovič
Góly JR TEAM: Richard Nemergut, Dávid Kyšeľa, Filip Turlík
Podrobnosti zápasu SEM

Futsalovou lahôdkou malo byť aj druhé semifinálové stretnutie, do ktorého sa pretlačili tak hráči FK Plavnica, ako aj JR TEAM. Plavničania si síce postup zabezpečili priamo zo základnej časti, nič to nemenilo na tom, že šance na úspech boli na obidvoch stranách rovnaké.

Prvé minúty nenasvedčovali tomu, žeby malo v zápase padnúť veľa gólov. Opak bol pravdou. Gólová smršť začala v piatej minúte, kedy kanonier Rindoš šikovne dorážal loptu za Dopirakov chrbát. Plavničania tak šli do vedenia. O tri minúty neskôr už ale bolo vyrovnané. Kapitána Beňa presnou strelou prekonával Filip Turlík. Jednogólové vedenie Plavnici vrátil o 2 minúty nato opäť Rindoš, ktorý tak stále bojuje o post najlepšieho strelca ligy. Góly by ale určite vymenil za majstrovský titul, za ktorým treba urobiť ešte „pár krokov“. Bližšie k nemu mali Plavničania o ďalšie dve minúty, kedy už na 3:1 zvyšoval skúsený Kuľanda.

V rozlete Plavnicu pribrzdil 9 minút pred koncom prvej časti hry Dávid Kyšeľa, ktorý tak dostal JR TEAM opäť do zápasu. Strhujúci polčas však nie a nie prestať. V 16. minúte na 4:2 zvyšoval vo svojom premiérovom zápase v tejto sezóne Peter Vresilovič. Čo z toho, keď o pár sekúnd nato bolo opäť znížené. Popod Beňove nohy sa tentokrát triafal Nemergut. Šialený, otvorený polčas ale stále nekončil, pričom 6 minút pred koncom dvojgólové vedenie Plavničanom vrátil defenzívne ladený hráč Filip Vojtek. Gólovo plodná desaťminútovka prvého polčasu sa až teraz na niekoľko minút „zasekla“, čím sa strany menili za stavu 5:3 v prospech FK Plavnica.

Jedného z najlepśích hráčov JR TEAM-u Mária Strachana (7#) si obrana Plavnice na čele s Petrom Vresilovičom (v strede) dokázala ustrážiť.

Počas prvých desiatich minút druhého dejstva sa JR TEAM len ťažko pretláčal do nejakých šancí. Strely z väčšej vzdialenosti dobre chytajúci Beňo dokázal poľahky zastavovať. Značne ťažšie to mal v týchto minútach gólman na druhej strane. V 9. minúte ale ani on nedokázal zabrániť šiestemu gólu vo svojej sieti, čím šli Plavničania už do trojgólového trháku.

Futsalisti JR TEAM-u aj bez svojich reprezentačných posíl 10 minút pred koncom vôbec neboli zrelí na uterák. Preto mal duel aj za takéhoto stavu (na prekvapenie všetkých) nevídané grády. Po odvolaní Dopiráka „žltí“ vyslali všetko do útoku. Žiaľ, ovocie im to neprinieslo. Skúsený Beňo so skalopevnou obranou pred sebou nedopusti žiadnu drámu. Dokonca svoj náskok mohli ešte navýšiť, no obetavosť hráčov JR TEAM-u pri odvolanom brankárovi nepoznala hraníc. Aj preto diváci hráčov po zápase odmenili obrovským potleskom.

Hráči JR TEAM-u sa tak budú snažiť obhájiť aspoň bronzový pohár. Liga vyvrcholí zápasom medzi Lamasiou a Plavnicou, ktorý bude naozajstnou futsalovou lahôdkou. Preto si ho určite nenechajte ujsť.

Zostava Play-off: Maroš Beňo (B) (FK Plavnica), Michal Haščák (Lamasia), Patrik Rindoš (FK Plavnica), Richard Nemergut (JR TEAM), Filip Turlík (JR TEAM), Peter Foľvarský (Hojdič café).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrian Jaržembovský Photography

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*