Le Stars s prvými bodmi

Nielen 3 sviece žiarili v nedeľu v hale na adventnom venci počas piateho kola rwm Futsalovej Ligy v Starej Ľubovni. Na palubovke sa totiž rozsvietili aj 3 prekvapivé výsledky, po ktorých nastali v tabuľke ďalšie zásadné zmeny.

Le Stars s prvými bodmi
23. decembra 2017 patrikbodo

JR TEAM 0 – 5 VIP Poker Pro

Góly VIP Poker Pro: Dominik Sýkora 2, Peter Sýkora, Christofer Poľančík, Dominik Krafčík
Podrobnosti zápasu SEM

Po nevyrovnaných výkonoch z 3. či 4. kola nastúpili hráči JR TEAM-u proti pokeristom v oklieštenej zostave, čim bol už pred zápasom ich výkon dosť podceňovaný. Že im ale mladíci z VIP Poker Pro nadelia toľko „darčekov“, to sa až tak nečakalo.

Hneď z úvodu sa VIP-ko dostalo do veľkej šance, no skóre sa im ešte otvoriť nepodarilo. Hra sa presunula na opačný pól palubovky. Najskôr v piatej minúte Venglarčík pálil len do Rusiňáka, pričom o ďalších 5 minút sa zaskvel znova. Tento raz naňho nevyzrel Nemergut. No a chumelilo sa na druhej strane. VIP Poker Pro otvoril v desiatej minúte skóre. O necelé 3 minúty mohlo byť už 2:0, Poľančík tentokrát nechal Ziburu vyniknúť. Čo sa mu nepodarilo 7 minút pred koncom, vydarilo sa o minútu neskôr. VIP-ko mohlo do konca prvého polčasu viesť dokonca rozdielom triedy, Ziburu po Mertinovej strele zachraňovala žrď.

Hojstričovi z VIP Poker Pro sa síce nepodarilo skórovať, no jeho tím aj tak nečakane bral zo zápasu s veľkým favoritom všetky 3 body.

V druhom polčase zvonkohra pokračovala. Tentokrát ale v Rusiňákových ušiach. Doprial mu to Venglarčík, ktorý tak opäť nedokázal skórovať. Zlým výsledkom rozladený JR TEAM prvých 10 minúť súpera tlačil, no všetko to vyšlo navnivoč. Ani, Kinský, ani Firta nedokázali svoje mužstvo opäť dostať do zápasu. Zúfalstvo z ich strany bolo dokonané 5 minút pred koncom, kedy Peter Sýkora ukľudnil svoje družstvo. No a debakel odovzdanému súperovi utŕžil dvoma gólmi tento raz Dominik Sýkora. Za zmienku stojí Rusiňákove čisté konto, ktorý si v tomto zápase pripísal viacero kvalitných zákrokov.

 

Lamasia 13 – 1 Wolves Bratislava

Góly Lamasia: Michal Haščák 5, Emil Haladej 4, Ján Duda, Michal Orechovský, Patrik Dziak, Matej Hovančík
Góly Wolves Bratislava: Jozef Dzurus
Podrobnosti zápasu SEM

Áno, tento súboj medzi vlkmi a minuloročným strieborným tímom mal jasného favorita, no to, že skončí dvanásťgólovým rozdielom, by netipovali ani bookmakeri.

V štvrtej minúte síce Haščák otvoril skóre v prospech Lamasie, pričom o dve minúty neskôr sa tešil aj z druhého gólu, to bolo v prvom polčase z ich strany všetko. Dzurus dokonca v 10. minúte stenčil náskok favorita iba na jeden gól. A aj keď Lamasia svojho protivníka po hernej stránke jednoznačne prehrávala, v prvom polčase sa už výsledok nemenil.

Vlci dokázali vzdorovať silnej Lamasii len chvíľu. Zo všetkých 13 gólov ich 9 do Marušovej brány posielali opori Jakub Reľovský (5) s Emilom Haladejom (4 – na obrázku).

V tom druhom sa ale už diali veci! Vlci sa od prvej minúty rozhodli zaľahnúť do svojich nor a užívať si pohodu tretej adventnej nedele. V 35. sekunde si strelecký účet otvoril Emil Haladej. No a aj najkrajšia akcia celého večera na seba nenechala dlho čakať. Skvostnú akciu Lamasie dokázal pretaviť na gól svojim prvým zásahom Hovančík. Po góle na 5:1 sa vlci videli už pod sprchami. To však ešte stále len ťukala siedma minúta druhého dejstva. Možno preto sa skóre zastavilo na čísle 13!

Hviezdou duelu sa jednoznačne stal Michal Haščák, ktorý dokonca siahal na double-hattrick. Gólové hody zaznamenal v tomto zápase aj Haladej, ktorý si pripísal 4 zásahy. Lamasiu ale najviac teší určite to, že výsledok ich vyšvihol na prvé miesto celej ligy.

 

FK Plavnica 10 – 2 FK Litmanová

Góly FK Plavnica: Patrik Rindoš 5, Ján Tinath 2, Maroš Beňo 2, Šimon Štupák
Góly FK Litmanová: Daniel Vislocký, Patrik Eliáš
Podrobnosti zápasu SEM

Tretí zápas Dávida s Goliášom, kedy Litmanovčania vyzvali Plavničanov, prebiehal od úvodných minút podľa očakávaní. Štupáka najprv v tretej minúte ešte brankár Litmanovej vychytal, no po minúte neskôr už sa po jeho strele skóre menilo.

Strelecký galakoncert začal v desiatej minúte. Predstavenie začal Patrik Rindoš, ktorý sa chcel pomocou tohto zápasu opäť vyškriabať na čelo ligových strelcov. Podarilo sa! Po peknej prihrávke Filipa Vojteka 6 minút pred koncom dokázal zaznamenať aj svoj druhý gól, čo ale ani zďaleka nebolo všetko. Akú takú nádej dokázal Litmanovčanom vykresať Daniel Vislocký, no skôr sa tento gól dal nazvať výkrikom do tmy, ako reálnym siahaním na body. Plavnica totiž do polčase stihla vsietiť ešte ďalšie dva góly

Patrik Rindoš (pri lopte) sa v zápase s Litmanovou piatimi gólmi výrazne prihlásil do boja o status najlepšieho strelca sezóny.

Plavničania ani v druhej polovici hry z nastoleného tempa nepoľavovali. 4. minúta – Rindoš – 6:1. Tentokrát mu šikovne asistoval Kosturko. O dve minúty neskôr bol už rozdiel z pohľadu Litmanovčanov hrozivý, skóre si otvoril Tinath. V 8. minúte si gólový účet dokonca navýšil o ďalší gól.

Aj keď aktívny Eliáš dokázal v deviatej minúte znížiť, Rindoš svojim piatym gólom dve minúty pred koncom duelu opäť vrátil Plavničanom sedemgólový náskok. 10-gólovú nádielku zavŕšil minútu pred koncom kapitán Beňo.

 

FK Veľký Lipník 3 – 4 Le Stars

Góly FK Veľký Lipník: Lukáš Bednarčík 2, Martin Bočkaj
Góly Le Stars: Erik Rabatin 3, Ján Vislocký
Podrobnosti zápasu SEM

Po nepresvedčivom výkone zo 4. kola, v ktorom mladíci z Le Stars dokonca nedokázali ani skórovať, to s nimi do druhej polovice základnej časti nevyzeralo vôbec dobre. Po tomto zápase sa totiž z posledného miesta dívali na rozbehnutých Lipničanov, ktorí pomýšľali na trojbodový úlovok aj v 5. kole.

Le Star od úvodných minút predvádzali na neporovnanie lepší výkon ako v predchádzajúcom kole, s čím patrične Lipničania nerátali. Po menších šanciach dokázali mladíci dokonca ako prví otvoriť skóre. V 9. minúte sa to podarilo Rabatinovi, ktorý tak nadviazal na svoje strelecké chúťky z minulých zápasov. Viac z hry mali až do 15. minúty Le Stars, náskok však navýšiť nedokázali. Ojedinelú, no veľkú šancu na vyrovnanie mal na halovkách Bednarčík, lopta však do siete putovala po tejto príležitosti do druhej siete. 5 minút pred koncom polčasu mladíkov rozradostnil kapitán Vislocký.

Solotruk so svojou družinou dokázali pokoriť mierneho favorita. Citeľnú zásluhu na tom mal Erik Rabatin, ktorý si pripísal už druhý hattrick v sezóne.

Šokovaní Lipničania od druhého polčasu zvýšili obrátky, z čoho hneď vyplynula obrovská príležitosť. Tentokrát sa konečne dočkali. Gól si pripísal Martin Bočkaj. No a o necelú minútu rozhodení hráči Le Stars inkasovali znova. Na 2:2 vyrovnával Lukáš Bednarčík. Po góle nasledovalo 5 minútové upokojenie hry, čo sa ale razom zmenilo.

V 15. minúte dostal mladíkov z Le Stars dvoma zlepenými gólmi Rabatin do trháku, čím výrazne vykresal nádej na prvé body pre svoj tím v súťaži. Lipničania preto na posledných 9 minút vrhli všetko do útoku. A keď viacero šancí ostalo aj po výborných Čupkových zákrokoch nevyužitých, pričom raz mu k šťastiu dopomohla aj žrď, s Lipničanmi to už vyzeralo zle-nedobre. Nič na tom nezmenil ani druhý Bednarčíkov gól 19 sekúnd pred koncom. Nováčikovia Le Stars teda po prvý raz mohli v sezóne 17/18 pocítiť chuť víťazstva.

 

Hojdič café 2 – 3 Bajan Cardinals

Góly Hojdič café: Dávid Košč, Maroš Pyda
Góly Bajan Cardinals: František Reľovský, Patrik Maliňák, Jozef Štefánik
Podrobnosti zápasu SEM

I keď v zápase medzi obhajcom titulu a Cardinalmi z Bajanu papierové predpoklady nahrávali práve Hojdičovcom, posledný zápas mal aj napriek tomu niesť status šlágra. Zápas mal od úvodných minút vysoké tempo, ktoré bolo hneď v tretej minúte okorenené prvým gólom. Navrátilec do zostavy a zároveň opora tímu Bajan Cardinals, Jozef Štefánik alias „Rooney“, dokázal po pracovných povinnostiach dokonale nastúpiť na rozbehnutý vlak. Bol to práve on, kto poslal svoje mužstvo do vedenia.

O minútu neskôr už mohlo byť 2:0, no Reľovský tentokrát pálil iba do tyče Jakubkovičovej brány. Hneď z brejku sa zatriasla aj brána za Reľovského chrbtom. Skóre sa však menilo až o ďalšie tri minúty nato. Po Pydovom vyrovnávajúcom góle sa teda začínalo odznova. Až do konca polčasu už ale viacero sľubných šancí ostalo nepremenených, čím sa strany mohli vymeniť za vyrovnaného stavu.

Silná zostava okolo kapitána Mušinského zdolala v šlágri kola obhajcov titulu najtesnejším rozdielom.

Ihneď z kraja druhého dejstva mal na halovke Hojdič café vedúci gól Rastislav Miko, no Reľovský svojmu mužstvu stále vlieval nádej na bodový zisk. O 5 minút sa sieť vlnila na druhej strane. Po peknej individuálnej akcii „jeden na jedného“ sa po prvý raz v tejto sezóne dokázal presadiť Patrik Maliňák. Dlho sa však zo svojho premiérového gólu netešil. Hneď po rozohrávke si po dlhom pase cez celé ihrisko neporozumela defenzíva Cardinalov na čele s brankárom Reľovským, čo Dávid Košč dokázal dokonale využiť. 2:2.

Viac z hry aj napriek vyrovnaniu mali aj naďalej Bajanisti, pričom „kávičkári“ hrozili len z ojedinelých príležitostí. Aktívna hra bola hráčom v bielych dresoch odmenená 9 minút pred koncom duelu, kedy po Mušinského akcii presne zakončoval Reľovský. Hojdič café, pochopiteľne, zvýšil nápor a svojho súpera v niektorých okamihoch dostali pod poriadny tlak. No keď sa Hojdičovci nedokázali presadiť ani po odvolaní brankára v samom závere duelu, Bajanisti si (mierne prekvapivo) z tohto zápasu uchmatli všetky tri body.

Zostava kola: Branislav Rusiňák (B) (VIP Poker Pro), Michal Haščák (Lamasia), Patrik Rindoš (FK Plavnica), Erik Rabatin (Le Stars), František Reľovský (Bajan Cardinals).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*