Lídrami Plavničania

Po sviatočnej prestávke a zároveň premiérovej exhibičnej akcii All Star rwm Futsal 2017 mohla poslednú nedeľu liga pokračovať ďalším kolom. To v poradí už 6. prinieslo pomerne vyrovnané duely s iba jedným jednoznačným výsledkom. Zaujímavosťou je, že až polovica všetkých tímov dokázala počas svojho zápasu zaznamenať 3 góly. Kolo teda prialo tomuto číslu.

Lídrami Plavničania!
12. januára 2018 patrikbodo

FK Litmanová 5 – 3 Le Stars

Góly FK Litmanová: Radován Vanický, Peter Vislocký, Patrik Eliáš, Dávid Hlinka, Patrik Zima
Góly Le Stars: Erik Rabatin, Ján Vislocký, Jozef Krivoňák
Podrobnosti zápasu SEM

Prvý zápas 6. kola síce nebol pasovaný na úroveň šlágra, no svojim významom takýto status pokojne niesť mohol. Stretli sa totiž tabuľkoví susedia z konca tabuľky, pre ktorých tak bola motivácia uspieť veľmi vysoká.

Dôležité body si chceli uchmatnúť predovšetkým mladíci z Le Stars, ktorí si po prekvapivom víťazstve z 5. kola mohli udržať veľkú šancu postúpiť do vyraďovacej fázy. Keďže ako prvým sa im podarilo otvoriť skóre, cieľ sa im začal dariť. Po peknej Šťastného nahrávke medzi tri žrde strieľal kapitán Vislocký. Nevýrazní Litmanovčania sa k vyloženým šanciam dostávali len sporadicky. A keď aj, všetko v ten pravý čas zachránil Gabriel Čupka v bráne Le Stars.

Obidvaja “zelenáči” (Vislocký aj Eliáš) dokázali presnými zásahmi dopomôcť k dôleźitému víťazstvu nad húževnatými mladíkmi z Le Stars.

Veci sa začali obracať po zmene strán, teda v druhom polčase zápasu. Strhujúcu časť ako na hojdačke začali Litmanovčania, ktorým sa v priebehu pár minút podarilo otočiť skóre vo svoj prospech. Najskôr sa trafil Patrik Zima, o pár sekúnd Dávid Hlinka. Nič im to ale nebolo platné. O pár minúť už opäť o jeden gól viedli Le Stars zásluhou Krivoňáka a Rabatina.

Gólové rošády s prestrelkou ako na divokom západe však ale pokračovali ďalej. To ešte stále prebiehala len šiesta minúta druhej časti hry. Eliášovi sa podarilo vyrovnať, pričom Vanickému sa v tej istej minúte dokonca podarilo strhnúť vedenie na stranu Litmanovej. Práve jeho gól sa javil ako zlomový. Le Stars totiž už nedokázali odpovedať, ba dokonca si na to ani nevypracovali šance. Poisťovací zásah 3 necelé minúty pred koncom zavŕšil Peter Vislocký.

 

Bajan Cardinals 3 – 6 JR TEAM

Góly Bajan Cardinals: Tomáš Janič 2, Adrián Mušinský
Góly JR TEAM: Dávid Kyšeľa 3, Richard Nemergut 2, Milan Nestorik
Podrobnosti zápasu SEM

JR TEAM v zápase proti Cardinalom z Bajanu už potreboval body ako soľ. Inak mohol pokojne hroziť jeho prepad tabuľkou až pod čiaru postupu. Hráči v žltých dresoch k tomuto duelu aj tak pristupovali. Od úvodných minút predvádzali aktívnu nátlakovú hru, ktorá im už v druhej minúte priniesla ovocie. Nevýraznú Kyšeľovu strelu nedokázal Reľovský skrotiť, preto JR TEAM šiel do vedenia. Rozhodení Bajanisti mohli inkasovať opäť, no tentokrát im pomohla žrď. O minútku neskôr im však už ani tá nedokázala pomôcť. Kyšeľa, 2:0.

Do zápasu sa Cardinali dostali o pár minút neskôr, kedy kapitán Mušinský nedal Dopirákovi žiadnu šancu na zákrok. 5 minút pred koncom prvého dejstva sa im dokonca zásluhou Janiča, ktorému prihrával Muśinský, podarilo vyrovnať, no hneď nato sa chumelilo aj na druhej strane. Vedenie JR TEAM-u sa podarilo strhnúť reprezentantovi Nestorikovi.

Dvojgólový večer v podaní Richarda Nemerguta (v žltom) mal väčšiu váhu ako dvojgólový večer Tomáša Janiča (v bielom).

Až do siedmej minúty druhej časti sa nič také podstatné na palubovke neodohralo. O slovo sa prihlásil Filip Turlík, ktorý pálil len do tyče. Zvýšiť vedenie pre svoj tím sa podarilo až Nemergutovi, ktorému nahrával Nestorik.

Niečo so zvratom zápasu chcel 10 minút pred koncom urobiť opäť Mušinský, no jeho nahrávku letiacu vzduchom Maliňák do bránky upratať nedokázal. Rozdielom triedy šli v 16. minúte do vedenia naopak hráči JR TEAM-u, kedy si hattrick na svoje konto pripísal agilný Kyšeľa. Otvorenú obranu Bajanu prekonal ešte raz Nemergut, ktorému dokázal 40 sekúnd pred koncom odpovedať druhým gólom Janič. Dôležité body do tabuľky im už však nezobral.

 

VIP Poker Pro 3 – 5 FK Veľký Lipník

Góly VIP Poker Pro: Ján Sýkora 2, Matej Kinský
Góly FK Veľký Lipník: Maroš Lipnický 2, Lukáš Bednarčík 2, Ján Sykoriak
Podrobnosti zápasu SEM

Vážnosť veľmi dôležitých bodov si uvedomovali aj súperi ďalšieho zápasu. Opäť na hraciu plochu vybehli tabuľkoví susedia, ktorí si v tomto duely nič nedarovali. Po medzibránkoviskovej hre, ktorá sa tiahla celú polovicu prvého dejstva, sa ako prví dokázali presadiť Lipničania.

Skóre otváral Maroš Lipnický, ktorý v tomto zápase ešte nepovedal posledné slovo. O dve minúty neskôr však už bolo zásluhou Jána Sýkoru vyrovnané, pričom hneď nato mohol obrat dokonať tak Patrik Mertin ako aj Dominik Sýkora. Obaja však triafali mimo Plavcovej brány. Presnejšiu mušku mal pár sekúnd pred úvodnou sirénou Matej Kinský, ktorý tak strhol vedenie na stranu pokeristov.

Veľkolipničanom dopomohli k výhre nad VIP Poker Pro aj obetavé “rybičky”.

Po deviatich minútach druhej časti hry VIP-kári dokonca odskočili Lipničanom na rozdiel dvoch gólov. Svoj druhý presný zásah v zápase zaznamenal Ján Sýkora. Druhýkrát v zápase sa podarilo „zahviezdiť“ aj kolegovi Kinskému, no v úplne inom slova zmysle. Nebolo to po prvý raz, čo si po verdikte rozhodcov nedal jazyk na špacír. No a keď sa k nevľúdnym hláškam pridali aj ostatní členovia kádru VIP Poker Pro, Kinskému bola spravodlivo udelená žltá karta. No a keďže ostré slová z jeho úst pokračovali aj na striedačke, usporiadatelia súťaže sa rozhodli tomuto hráčovi udeliť stopku na dva nasledujúce zápasy.

Kinského vyčíňanie sa patrične nezapísalo len do podoby jeho trestu. Pykalo celé mužstvo, ktoré v nasledujúcich minútach kopilo jednu chybu za druhou. Najskôr na rozdiel jedného gólu znižoval Lipnický, 9 minút pred koncom vyrovnával Bednarčík, ktorý v 13. minúte dokonca zariadil aj dokonalý obrat. Nesmierne dôležitý úlovok minútu pred koncom poisťoval Ján Sykoriak.

 

Wolves Bratislava 1 – 11 FK Plavnica

Góly Wolves Bratislava: Michal Novysedlák
Góly FK Plavnica: Ján Tinath 3, Maroš Beňo 2, Patrik Rindoš 2, Matúš Perháč 2, Filip Vojtek, Kristián Tinath
Podrobnosti zápasu SEM

Iba jediný duel 6. kolo mal pred úvodným hvizdom jasného favorita. Bol to v poradí 4. zápas, ktorí si chceli užiť hráči FK Plavnica. Proti nim sa postavili zatiaľ nevýrazní Wolves Bratislava, ktorí sa po tomto zápase mohli prepadnúť dokonca na poslednú priečku celej ligy.

Úvodné minúty na prekvapenie patrili vlkom, kedy už v tretej minúte pálil do žrde Michal Novysedlák. Hneď po ňom tesne minul bránu Jozef Dzurus. Konečne „vážne tento zápas začali Plavničania brať v 10. minúte. Marušu v bráne vlkov po prvý raz prekonal Matúš Perháč. Po tomto góle to už tradične šlo s Wolves dolu vodou. Do prestávky sa totiž sieť ich brány natiahla ešte 6-krát. Podarilo sa to opäť Perháčovi, ďalej Rindošovi, dvakrát Tinathovi, raz Vojtekovi aj Beňovi.

Tináthov (v červenom) hattrick dopomohol k vysokej výhre Plavničov nad Wolves.

Divácky najneatraktívnejší duel v druhom polčase pokračoval v nastolenom tempe. 8 minút pred koncom ukazovateľ skóre dosiahol magickú desiatku. Do čierneho triafal druhým gólom Beňo aj Rindoš, z prvého zásahu sa tešil tiež Kristián Tinath.

Strelecké chúťky Plavničanom nepokazil ani Filip Vojtek, ktorý po zbytočných urážkach musel predčasne opustiť hraciu plochu. Opora zadných radov tak do ďalších bojov výrazným spôsobom oslabila svoje mužstvo, ktorých v ďalšom kole čaká súper z trochu iného súdku. Ale vráťme sa späť k zápasu. Čestný úspech vlci zaznamenali minútu pred koncom. Rusiňákovi čisté konto vymazal Michal Novysedlák. No a aby skóre ukazovalo samé jednotky, Ján Tinath 20 sekúnd pred koncom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Pripísal si tak na svoje konto hattrick. Iste ho viac ale teší to, že Plavničania sa týmto víťazstvom mohli predrať na lídersku pozíciu.

 

Lamasia 3 – 3 Hojdič café

Góly Lamasia: Michal Haščák 2, Adam Stracenský
Góly Hojdič café: Ján Pekár, Matúš Kosturko, Ján Fröhlich
Podrobnosti zápasu SEM

Keď si diváci neprišli na svoje v zápase Plavničanov s vlkmi, v poslednom duely mohli očakávať len a len drámu do posledných minút. Obhajcovia titulu Hojdič café vyzvali na parket vicemajstrov z Lamasie. Od minuloročného finále sa teda sľubovalo veľa.

Po úvodnej rozohrávke sa začal atraktívny súboj, ktorý bol hneď v druhej minúte okorenený prvým gólom. Loptu za Zolnerčikov chrbát v bráne Lamasie posielal Matúš Kosturko, 1:0. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 6. minúte bol prekonaný už aj Jakubkovič v bráne Hojdič café, Duda však pálil iba do tyče. Staré známe „kto nedá-dostane“ sa znova naplnilo, kapitán Pekár poslal Hojdičovcov do dvojgólového trháku.

Dvaja lídri svojich tímov (Haladej v ružovom, Pekár v modrom) sa po poslednej siréne museli zmieriť so zaslúženou deľbou bodov.

Keďže obaja gólmani v prvom polčase predviedli pár famóznych zákrokov, do druhého dejstva Lamasia na svojho súpera stále strácala dva góly. Jakubkoviča dokázal prekonať v tretej minúte Haščák, ktorý tak vrátil Lamasiu späť do hry o cenné body. O 6 minút nato sa však ružoví mohli snažiť odznova. Po skvostnej Jackovej prihrávke vrátil Hojdičovcom dvojgólové vedenia skúsený Ján Fröhlich. Ani to im však nebolo platné. Hneď o minútu znižoval opäť Haščák.

Aktívnejšia Lamasia sa dočkala aj vyrovnania. 8 minút pred koncom sa svojim premiérovým gólom presadil Adam Stracenský. Vyrovnanie Lamasii do žíl vlialo novú energiu, s ktorou chceli dotiahnuť zápas do víťazného konca. To by ale nesmel v bráne „kávičkárov“ stáť Marek Jakubkovič, ktorý si pripísal celú radu výborných zákrokov. Duel tak znova, ako aj v poslednom zápase medzi týmito súpermi, dospel do remízového konca.

Zostava kola: Marek Jakubkovič (B) (Hojdič café), Patrik Zima (FK Litmanová), Dávid Kyšela (JR TEAM), Maroš Lipnicky (FK Veľký Lipník), Ján Tinath (FK Plavnica).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*