Lipničania s prvým prekvapením

Už tretie kolo dokázalo priniesť prvý prekvapivý výsledok. Zrodil sa na úkor JR TEAM-u, ktorý musel bojovným Lipničanom ponechať plný počet bodov. Trhák sa odohral v zápase benjamínkov z Le Stars, ktorí sa však proti Plavničanom v strhujúcom závere opäť nemohli tešiť z víťazstva.

Lipničania s prvým prekvapením
12. decembra 2017 patrikbodo

FK Veľký Lipník 6 – 3 JR TEAM

Góly FK Veľký Lipník: Lukáš Bednarčík 3, Adam Venglarčík 2, Maroš Lipnický
Góly JR TEAM: Milan Nestorik, Filip Turlík, Dávid Kyšeľa
Podrobnosti zápasu SEM

Po nepresvedčivých výsledkoch Veľkolipničanov z úvody sezóny, ktorí dvakrát ťahali za kratší koniec dokonca rozdielom triedy (1:122:5), nič nenasvedčovalo tomu, že aj v súboji s JR TEAM-om nevyjdú bodovo naprázdno. Pozmenená súpiska Lipničanov im však miernu nádej predsa len dávala. Aj napriek tomu sa zápas vyvíjal veľmi prekvapujúco.

Už v 4. minúte mohol jeden z Lipničanov otvoriť skóre, no zatiaľ ešte nepochodil. Sieť sa prvýkrát napla až v 17. minúte zásluhou Adama Venglarčíka. Tento gól padol po obrovskej šanci JR TEAM-u z jedenástej minúty, kedy sa Nestorik s Kyšeľom sami rútili na Plavca. Po prvom vstrelenom góle ani ten druhý na seba nenechal dlho čakať. 2 minúty pred koncom presne strieľal opäť Venglarčík. Ten stihol do polčasu ešte inkasovať žltú kartu, no to bolo z tejto časti hry všetko.

Tentokrát ani Nemergut nedokázal v prekvapivom zápase odvrátiť prvú prehru svojho tímu.

Po piatich minútach druhého dejstva mohli Lipničania súperovi odskočiť už na rozdiel triedy, no Bednarčík ešte svoju šancu nevyužil. 13 minút pred koncom siahal dokonca Venglarčík na hattrick, no opečiatkoval len žrď Szökeho brány. Chumelilo sa na druhom konci palubovky. V 8. minúte znižoval Dávid Kyšeľa. Lipničanov ale tento gól nijak nerozhodil, 8 minút pred koncom sa konečne dokázal presadiť Bednarčík, ktorý v tomto zápase ešte nepovedal posledné slovo. Hneď nato mu kontroval Turlík, ktorý tak opäť vykresal pre svoj tím akúsi iskierku nádeje.

Prestrelka pokračovalo gólom Maroša Lipnického, ktorý tak opäť o niečo viac Lipničanov upokojil. Klinec do rakvy JR Team-u zatĺkol dvoma presnými zásahmi Bednarčík, ktorý sa tak stal právom hviezdou zápasu. Na trojbodovom úlovku Lipničanov nič nezmenil ani korigujúci gól Filipa Turlíka pár sekúnd pred koncom. Chuť víťazného šampusu teda prvýkrát pocítili aj hráči Veľkého Lipníka.

 

Wolves Bratislava 1 – 5 Bajan Cardinals

Góly Wolves Bratislava: Peter Kušnír
Góly Bajan Cardinals: František Reľovský 2, Tomáš Janič 2, Adrián Mušínský
Podrobnosti zápasu SEM

Cardinali z Bajanu začali duel proti nováčikom, teda vlkom, veľmi dobre. Už v druhej minúte sa totiž dokázal presadiť Reľovský. No a o minútu neskôr mohlo byť 2:0, to by však nesmel parádnym zákrokom Tinath vykopávať loptu z bránkovej čiary. Vlci ale nechceli predať kožu lacným spôsobom. Michal Novysedlák v šiestej minúte orazítkoval tyč Reľovského brány. Tyčka sa ale zatriasla aj na druhej strane. To už prebiehala 16. minúta. No a keďže aj minútu pred koncom prvého dejstva Cardinali spálili ďalšiu vyloženú šancu, skóre ukazovalo najtesnejšie 1:0.

Favorit duelu v rozlišovačkách od úvodu s prehľadom potvrdzoval papierové predpoklady, preto sa vlci museli pokúšať aj o takéto ďalekonosné strely.

Navýšiť vedenie sa favoritovi podarilo v 4. minúte druhého polčasu, kedy po presnej Lysákovej nahrávke skóroval Janič. Po tomto góle Bajanisti evidentne poľavili, čo mohli vlci patrične využiť. Najskôr rozhodcovia Petrovi Novysedlákovi neuznali gól po faule na brankára Reľovského, neskôr Wolves len opäť triafali do žrde. Kto nedá-dostane sa v tomto momente dobodky naplnilo, strelecký účet v zápase si tentokrát otvoril Mušinský. O minútu neskôr zvyšoval už na priepastných 4:0 svojim druhým gólom Reľovský.

Ležérni hráči Bajanu 3 minúty pred koncom predsa len inkasovali. Reľovskému moc nepomohli, čestný úspech si pripísal Peter Kušnír. Drámu 2 minúty pred koncom nedovolil Janič, ktorého druhý zásah v zápase pečatil výsledok na 5:1.

 

Hojdič café 3 – 1 VIP Poker Pro

Góly Hojdič café: Dávid Košč, Matúš Kosturko, Ján Pekár
Góly VIP Poker Pro: Dominik Krafčík
Podrobnosti zápasu SEM

Po úvodných patáliách sa obhajcovia titulu Hojdič café dostali do veľkej príležitosti až v piatej minúte. Stav ale ostal nezmenený. Omnoho väčšiu príležitosť mali pokeristi v 12. minúte, kedy sa dokonca až traja hráči valili na Šefčíka. Krafčík s Mertinom a Poľančíkom však šancu trestuhodne zahodili. Skúsenejší Pekár mladíkom o minútu neskôr predviedol, ako sa majú využívať šance. Rusiňák, teda brankár VIP-ka, neskrýval po tomto góle rozhorčenie, po čom inkasoval už tretiu žltú kartu z posledných troch duelov. 4. kolo si tak bude musieť odpočinúť len na striedačke či tribúne. Do polčasu ešte stihol navýšiť jednogólový náskok Košč, čím tak značne upokojil favorizovaný manšaft.

Za obhajcov titulu sa proti VIP-károm presne triafal aj najlepśí strelec minulej sezóny Dávid Košč (pri lopte).

Hráči VIP Poker Pro mohli z úvodu druhého dejstva súpera zaskočiť rýchlym gólom, no Šefčík si dobre postavil tri žrde. Hneď nato ale aj on ukázal svoje umenie, kedy vychytal útočiaceho Poľančíka. Horšie si už počínal Rusiňák na druhej strane, pretože 13 minút pred koncom zvyšoval na rozdiel triedy Matúš Kosturko. Tretí gól v sieti VIP-ka evidentne rozhodil, inkasovať mohli hneď nato dokonca dvakrát. Pokeristi sa prebrali až v 17. minúte, kedy peknou strelou znižoval Krafčík. No a keď gólom povzbudený ten istý hráč triafal minútu pred koncom len do žrde Šefčíkovej brány, povinné tri body Hojdiču už neušli.

 

Lamasia 7 – 1 Litmanová

Góly Lamasia: Jakub Reľovský 4, Ján Duda, Patrik Dziak, Michal Haščák
Góly FK Litmanová: Adrián Stolár
Podrobnosti zápasu SEM

Kto v zápase Dávida s Goliášom čakal dramatický duel, ostal len futsalovo nenaplnený. Litmanovčania nastupovali na zápas s víziou čo najviac potrápiť ašpiranta na titul, no ani to sa nepodarilo. Lamasia so súperom už v prvom dejstve urobila rýchly proces. Hneď z kraja zápasu si strelecký účet otvoril Reľovský. O dve minúty neskôr, teda v štvrtej minúte, musel jednogólový náskok zachraňovať výborným zákrokom Zolnerčík, ktorý tak opäť potvrdil svoju kvalitu. No a po tomto výkriku do tmi zo strany Litmanovej úradovali už len hráči Lamasie.

7 minút pred koncom prvej časti tentokrát Reľovský nestrieľal, ale umenie ukázal aj presnou nahrávkou Haščákovi, ktorý už nemal problém skórovať. O necelú minútu udreli ružoví opäť. Teraz presne strieľal Patrik Dziak. Aby toho nebolo málo, v 15. minúte Reľovský svojim druhým gólom uzavrel stav prvého polčasu na priepastných 4:0.

Jakub Reľovský (s loptou) si z Litmanovskej obrany urobil trhací kalendár. na svoje konto si pripísal úctyhodné 4 góly!

Hattrick Reľovského na seba nechal čakať do siedmej minúty druhého dejstva. Reľovský bol v tomto zápase na roztrhanie. O pár sekúnd nato totiž opäť presne nahrával. Tentokrát sa z gólu tešil Ján Duda. No a kráľovskú korunku si mohol Reľovský nasadiť 11 minút pred koncom duelu, kedy svojim štvrtým gólom v zápase zvyšoval už na 7:0. Jeho radosť spoločne s radosťou celého tímu nenarušil ani čestný úspech Stolára, ktorý tak uzavrel skóre na konečných 7:1.

 

Le Stars 4 – 5 FK Plavnica

Góly Le Stars: Erik Rabatin 4
Góly FK Plavnica: Kristián Tinath 2, Maroš Beňo, Ján Tinath, Filip Vojtek
Podrobnosti zápasu SEM

Mladíci z Le Stars po dvoch vydarených zápasoch, z ktorých však vyšli bodovo naprázdno, si v treťom kole vyšliapli aj na sebavedomých Plavničanov. Už v druhej minúte napínal sieť Rusiňákovej brány Rabatin, ktorý sa presne triafal aj o dve minúty neskôr. Po 4 minútach teda skóre prekvapujúco ukazovalo stav 2:0 v prospech Le Stars.

Dva rýchle góly konečne naštartovali aj plavnické „motory“. V 8. minúte znižoval Maroš Beňo, o 2 minúty neskôr vyrovnával Kristián Tinath. 3 minúty pred koncom mohli Plavničania dokonať dokonalý obrat, no lopta skončila len na žrdi Čupkovej brány. Tyčkám sa hneď nato na druhej strane vyhýbal Rabatin, ktorý tak zaznamenal vôbec svoj prvý hattrick v rwm Futsalovej Lige. Le Stars sa ale dlho z vedenia opäť netešili, minútu pred koncom prvého polčasu vyrovnával Ján Tinath.

O body sa do posledných sekúnd “bil” talen Rabatin (v bielom), ktorý nasúkal Plavničanom všetky 4 góly svojho tímu. Aj preto sa favorit do posledného hvizdu strachoval o plný počet bodov.

Čupka si dobre postavil svoju bránu aj do druhého dejstva, keďže znova za ním v piatej minúte zvonila tyč. Žrď ani jeho umenie mu ale o 2 minúty neskôr nepomohli, Kristián Tinath svojim druhým gólom v zápase prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Pomerne vysoká agresivita v tomto zápase vyvrcholila v desiatej minúte, kedy po skrumáži v bránkovisku FK Plavnica rukou zasahoval Kosturko. Aspoň takto to videl v prvom momente jeden z rozhodcov. Keďže druhý sudí ruku nevidel, mladíci nakoniec penaltu nekopali.

Diskutabilný verdikt benjamínkov patrične rozhodil. Tí totiž 9 minút pred koncom zápasu inkasovali aj po piatykrát. Do čierneho triafal Filip Vojtek. Akú takú šancu na zvrat mladíkom vlial zas Erik Rabatin, ktorého strelecký galakoncert držal Le Stars celý zápas nad vodou. Avšak na tom, že si Plavničania z tohto zápasu zobrali nakoniec plný počet bodov, nič nezmenil ani jeho štvrtý gól. Vyhrotená prestrelka tak skončila v pomere 5:4 pre Plavničanov.

Zostava kola: František Reľovský (B) (Bajan Cardinals), Lukáš Bednarčík (FK Veľký Lipník), Dávid Košč (Hojdič café), Jakub Reľovský (Lamasia), Erik Rabatin (Le Stars).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*