Na štvrtý pokus to Lamasii predsa len vyšlo!

Pred nedávnom skončil štvrtý ročník rwm Futsalovej Ligy. Opäť sa vydaril, no najväčšiu radosť zo zašlej sezóny 19/20 mali určite hráči Lamasie. Tým sa konečne podarilo prelomiť finálové prekliatie.

Na štvrtý pokus to Lamasii predsa len vyšlo!
21. februára 2020 patrikbodo

Jedna zmena v organizačnom štábe, jedna novinka naviac

Poďme pekne po poriadku. Štvrtá sezóna sa v priebehu októbra minulého roku už tradične začala formovať v hlavách usporiadateľov posledných ročníkov. Ešte pred začiatkom prvého kola však došlo k jednej zmene. Stáleho usporiadateľa Petra Starosundeckého vystriedal mladučký Jakub Kmeč, ktorý sa svojich úloh chopil bezproblémovo. Liga tak po nahromadení dostatočných finančných prostriedkov a prihlásení klubov mohla znova úspešne odštartovať. Kvalitné fotografie zodpovedne zabezpečovala Simona Zálešová, o komentár sa postaral František Solár. O organizačné, finančné aj marketingové záležitosti sa staral Patrik Boďo, sekundoval mu Patrik Maliňak. Usporiadatelia poďakovali aj dobrovoľníkom Adriane Točekovej a Miroslavovi Strachanovi ml.

Finálový duel si diváci mohli vďaka “live” prenosu pozrieť aj z pohodlia obývačky.

Organizátori sa už opäť snažili amatérsku ligu posunúť nejakou novinkou o úroveň vyššie. Tou najprestížnejšou bola v zašlom ročníku možnosť tipnúť si na víťaza každého jedného zápasu. Išlo o zábavnú formu tipovania, vďaka ktorej nemuseli byť v dianí iba hráči na palubovke, ale aj diváci. „Nemali sme veľké očakávania, keďže išlo o novinku, ktorá u nás nemá obdobu, pričom tipovať bolo potrebné pravidelne počas troch mesiacov. Cieľom bolo získať minimálne 50 súťažiacich. Zapojilo sa 58 tipérov, takže sme spokojní,“ zhodnotil novinku Patrik Boďo.

Opäť menej rozhodcov

Jeden z najskúsenejších harcovníkov futsalu v Starej Ľubovni Juraj Firta ohlásil pred začiatkom sezóny ukončenie pôsobenia na pozícii arbitra. Za dlhoročnú oddanosť tomuto športu mu organizátori počas vyvrcholenia poďakovali a odovzdali diplom s trofejou.

Juraj Firta bol pri azda celej histórii Ľubovnianskeho futsalu, za čo mu patrí patričná poklona a vďaka.

Rozhodovanie zápasov tak ostalo v rukách a píšťalkách osvedčenej štvorice Gabriela Vislockého, Jána Servického, Radoslava Beňa a Vincenta Kandráča. „Sme radi, že aj tento rok sa našla ochota u štyroch známych arbitrov pískať víkendové zápasy najsledovanejšej futsalovej ligy v okrese. Už tradične im počas viacerých situácií nebolo čo závidieť, no tlak zo strany náročných hráčov a divákov nakoniec zvládli. Zdvihnutým prstom však ostáva počet rozhodcov, ktorý sa rok čo rok stenčuje. Ak by to takto pokračovalo aj v budúcej sezóne, pričom nebude ochota u niekoho iného, liga bude len ťažko zrealizovaná,“ Patrik Boďo.

Na štvrtý pokus to Lamasii vyšlo!

Diváci mohli v sezóne 19/20 vidieť 8 mužstiev, ktoré medzi sebou odohrali dokopy 36 zápasov. Do stretnutí sa zapojilo viac než 120 hráčov, na súpiskách ich figurovalo cez 140. Futsalistom sa za 1,480 odohratých minút 302-krát podarilo rozvlniť sieť.

Nelichotivú poslednú priečku obsadilo prekvapujúco mužstvo Bajan Cardinals, ktoré tak zaznamenalo najhoršie umiestnenie vo svojej histórii. Akou-takou náplasťou bola pre Cardinalov cena Fair-play za najmenej faulov. So sezónou môžu byť naopak spokojní nováčikovia z Makaby Teamu, ktorým sa podarilo ukoristiť dve víťazstvá. O niečo vyššie ambície malo posilnené mužstvo Automarkas, no kvôli zlému začiatku sezóny ju nakoniec zakončili na 6. priečke. Príjemným prekvapením bolo mužstvo TJ Družstevník Čirč, ktoré do posledných minút bojovalo o tie najvyššie pozície. „Zemiakové“ miesto tentokrát prischlo mladíkom z Le Stars, ktorí tak aj napriek vysokým ambíciám ostávajú po tretej sezóne bez pohára či individuálnej trofeje. V zápase o bronzovú priečku ich porazila silná Sorta, ktorá tak aspoň sčasti zažehnala semifinálové sklamanie.

Kapitán Vislocký ani na tretí pokus nedoviedol mužstvo Le Stars k cennej trofeji. S lídrom Rabatinom (vľavo) a spol. sa o to pokúsia opäť o rok.

Ten najvybičovanejší zápas do poslednej sekundy mohla plná hala vidieť vo finále medzi Hojdič café a Lamasiou. Hojdičovci mali v zápase hernú i kvalitatívnu prevahu, pričom zahodili niekoľko jasných šancí. Od titulu ich delilo len pár sekúnd, po konečnom hvizde im to nebolo nič platné. Lamasia stihla vyrovnať a frustrovaných hráčov Hojdič café prevýšila aj počas penaltovej lotérie. Manšaft okolo Emila Haladeja tak po troch neúspešných finálových dueloch konečne zasadol na kráľovský trón rwm Futsalovej Ligy.

Haladejova „show“

Zrekapitulujme si ešte individuálne ocenenia. Najvyťaženejším brankárom sa stal mladý gólman z TJ Družstevník Čirč Jakub Gernát. Rukavice mal vyprášené dokopy 158-krát. Neraz svojimi zákrokmi privádzal súperov do zúfalstva. Najlepším brankárom s najvyššou úspešnosťou zákrokov (81,5 %) sa pomerne prekvapivo stal Filip Regitko zo Sorta Teamu. Za sebou tak nechal kvalitných brankárov ako Zolnerčik či Beňo.

Na Haladeja sa mohla Lamasia spoľahnúť aj pri rozhodujúcich penaltách.

„One man show“ predviedol v zašlej sezóne Emil Haladej z majstrovskej Lamasie. Všetky ostatné trofeje si totiž domov odniesol práve rodák z Jakuban, momentálne pôsobiaci v Rakúskom klube SV Würmla. Na svoje konto si pripísal 23 presných zásahov, ktoré okorenil 13-timi nahrávkami. Vďaka 36 bodom si vybudoval priepastný náskok pred druhým najproduktívnejším hráčom Patrikom Rindošom z Hojdič café (24 bodov). Z 50 vsietených gólov Lamasie bol Haladej až pri 36 z nich, pričom na popredných pozíciách sa hráč s číslom 25 na drese držal od prvého kola. „Futsal je kolektívna hra a bez svojich spoluhráčov by som nemal ocenenia, takže najmä im patrí veľká vďaka,“ svoju dominanciu skromne zhodnotil Haladej.

Sezónu uzavrel Dušan Tittel

Pozvanie na vyvrcholenie prijala aj futbalová legenda Česko-Slovenska a trojnásobný najlepší futbalista Slovenska Dušan Tittel, ktorý tak do športovej haly v Starej Ľubovni zavítal premiérovo. „Priznám sa, že som bol milo prekvapený výkonmi, atmosférou i organizáciou súťaže. Bolo tu niekoľko strkaníc a menších kontroverzií, ale to sa v našom športe stáva a asi to k nemu patrí. Finálové vyvrcholenie bolo dramatické, rozhodol až rozstrel. Ako som počul, Lamasia bola vo finále už štvrtý rok, ale až teraz uspela. Asi som jej priniesol šťastie. Ak ma k vám pozvú aj nabudúce, určite prídem, lebo to stálo za to,“ netajil spokojnosť bývalý stopér Tittel.

Vyvrcholenie si nenechal ujsť aj trojnásobný víťaz ankety o najlepšieho futbalistu Slovenska Dušan Tittel.

Liga síce nebola kvôli menšiemu počtu mužstiev tak dlhá ako v predchádzajúcej sezóne, no na atraktivitu zápasov to vplyv nemalo. Hráči počas celej sezóny divákom ponúkali duely na veľmi vysokej úrovni. Snáď sa organizátorom podarí nahromadiť dostatok financií aj ochotných ľudí pre budúci ročník. „Jedine vtedy, keď sa spojí spoľahlivý partner s nadšením organizátorov v kombinácii s neustálou produkciou noviniek, má atraktivita ligy perspektívu aj do budúcna. Vďaka tak určite prináleží hlavnému sponzorovi rwm corporation, bez ktorého by patričnú atraktivitu súťaže nebolo možné dosiahnuť. Vynechať nemôžem ani spoločnosti Bajan, Pancier, ISS, Ľubovnianka či Šulíkové mäsové výrobky, ktoré taktiež priložili ruku k dielu. Od futsalu si na nejaký čas oddýchnite, majte peknú jar a ešte krajšie leto. Budeme sa na vás tešiť opäť budúcu zimu,“ Patrik Boďo.

Zdroj: lms.sk
Foto: Simona Zálešová

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*