Na trón zasadli Plavničania

Je za nami aj posledný hrací deň sezóny 17/18. Videli sme v ňom tak "guľašové" zápasy o umiestnenie, ako aj špičkový futsal o všetko. Vyvrcholením malo byť, samozrejme, finále medzi Lamasiou a Plavnicou, od ktorého sme očakávali čerešničku na torte vydarenej sezóny.

Na trón zasadli Plavničania
15. februára 2018 patrikbodo

Le Stars 5 – 4 pp Wolves Bratislava

Góly Le Stars: Ján Vislocký 4, Erik Rabatin
Góly Wolves Bratislava: Marek Fedor 2, Peter Kušnír, Miroslav Andraščík
Podrobnosti zápasu SEM

Keďže v prvom zápase mužstvá bojovali o umiestnenie na deviatom, teda o predposledné miesto ligy, cieľom bolo si skôr zahrať, ako náhliť sa za nemasným-neslaným miestom.

Po deviatich nevýrazných minútach hry, počas ktorých sa vyznamenávali hlavne obaja gólmani, sa konečne menilo aj skóre stretnutia. Lepšie začali vlci, ktorých do vedenia poslal Marek Fedor. Po góle však opraty zápasu prevzali paradoxne mladíci z Le Stars, ktorí vlkov poriadne zovreli. Gól bol na spadnutie, v 17. minúte po strele Vislockého aj padol. Do konca polčasu šlo Le Stars dokonca do vedenia. Minútu pred koncom gól zaznamenal Rabatin.

Ján Vislocký (s loptou) svojou agresívnou a bojovnou hrou na hranici fair-play neraz privádzal vlkov do šialenstva.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Vyšťavení vlci mali na halovkách futsalku len sporadicky, Le Stars im nedali vydýchnuť. Kondične pripravení mladíci šli aj preto po štyroch minútach do dvojgólového trháku. Opäť presne pálil kapitán Vislocký. Dvojgólový náskok ale neskúsenému mužstvu vlial do žíl uspokojenie, ktoré sa im prestalo vyplácať. Tieto nevyrovnané fázy hry sprevádzali Le Stars počas celej sezóny, čo ich aj v konečnom dôsledku stálo účasť v play-off. Výkonnostne na vyraďovaciu časť určite mali. Ale vráťme sa späť k zápasu.

11 minút pred koncom zápasu sa vlkom podarilo znížiť. Do čierneho tentoraz triafal Miroslav Andraščík. O necelé dve minúty už bolo vyrovnané. Druhý gól v zápase po peknej Andraščíkovej nahrávke zaznamenal Fedor. Keďže do konca riadneho hracieho času tak Čupka, ako aj Maruša, už gól nepustili, duel dospel do predĺženia.

Doň lepšie vstúpili Wolves Bratislava, no v prvej minúte pálil Fedor len do tyče. O dve minúty neskôr sa chumelilo na druhej strane. Hattrick si po prvý raz v sezóne na svoje konto pripísal aktívny, miestami premotivovaný, Ján Vislocký. Jednogólový náskok však Le Stars opäť nedokázali udržať. V druhej minúte 2. predĺženia zápas do penált posunul Peter Kušnír. V ňom sa viac darilo mladšiemu mužstvu, teda Le Stars, ktoré tak zakončilo sezónu 17/18 na 9. mieste pred Wolves Bratislava.

Obidve mužstvá aj napriek tabuľkovému postaveniu neodchádzajú z podujatia s prázdnymi rukami. Cenu pre najužitočnejšieho hráča si totiž prevzal Erik Rabatin z tímu Le Stars, pričom vlci si odniesli trofej Fair-play za najmenší počet čiernych bodov za fauly, žlté a červené karty.

 

FK Litmanová 2 – 12 VIP Poker Pro

Góly FK Litmanová: Patrik Eliáš, Peter Vislocký
Góly VIP Poker Pro: Matej Kinský 5, Dominik Sýkora 5, Radován Vislocký, Dominik Krafčík
Podrobnosti zápasu SEM

Litmanovčania základnú časť zavŕšili celkom prekvapujúco na 7. miesto, pričom play-off im uniklo len veľmi tesne. O 3 body za nimi zaostali mladí futsalisti z VIP Poker Pro, ktorí po roku boli na vyraďovacie zápasy opäť prikrátki.

Zápas o celkovú 7. priečku začal naozaj zhurta. Hneď v 1. minúte Litmanovčanov do vedenia posielal ich najlepší strelec v sezóne – Patrik Eliáš. Nič mu to ale nebolo platné, o minútu neskôr sa začínalo odznova. Strelecký účet si v tomto zápase otvoril Matej Kinský. Bezduchý výkon Litmanovej v ďalšej časti hry bol potrestaný aj po druhý raz v zápase, pričom sieť za Stolárovým chrbtom bola do konca prvého dejstva rozvlnená ešte trikrát.

Christopher Poľančík (vľavo) sa síce do listiny strelcov nezapísal, no zaňho to zariadili najmä kolegovia Kinský so Sýkorom.

Hráči spod hory Zvir nedokázali „ožiť“ ani po zmene strán, čo pokeristi veľmi efektívne trestali. Náskok o 4 góly zvyšoval v tretej minúte Dominik Sýkora, ktorý mal v tomto zápase streleckú chuť. Spoločne s Kinským totiž dosiahli métu 5 gólov za zápas! Status hviezdy zápasu bol prisúdený Sýkorovi, ktorý si dal omnoho viac záležať na čistej hre ako Kinský. Ten si okrem dvoch osobných chýb pripísal v poradí už 4. žltú kartu v sezóne.

Odovzdaní Litmanovčania už do konca duelu nedokázali súperovi vzdorovať. Aj preto po debakle od pokeristov klesajú v tabuľke na konečné 8. miesto. Za najlepšieho hráča mužstva VIP Poker Pro v sezóne môžeme označiť brankára Rusiňáka, ktorý bol vďaka nízkemu priemeru inkasovaných gólov dokonca druhým najlepším gólmanom v súťaži.

 

Bajan Cardinals 4 – 1 FK Veľký Lipník

Góly Bajan Cardinals: Jakub Arendáč 2, Michal Beliš 2
Góly FK Veľký Lipník: Richard Želonka
Podrobnosti zápasu SEM

O čosi atraktívnejší už mal byť súboj dvoch štvrťfinálových premožiteľov, teda zápas medzi Bajan CardinalsFK Veľký Lipník, ktorí chceli získať aspoň 5. miesto.

Za splnením tohto cieľa sa ako prví nasmerovali Cardinali, ktorí zásluhou Jakuba Arendáča v 11. minúte otvorili skóre. Viac z hry mali v úvodných minútach práve Bajanisti, Veľkolipničania pôsobili nevýrazným, zo štvrťfinále sklamaným dojmom. Cardinali s oklieštenou zostavou, ktorí mali určite väčšie ambície, nemali v zápase čo stratiť. Bolo to aj vidieť, uvoľnenosť a chuť po víťazstve bola na ich halovkách väčšia.

Do zápasu mohol Veľkolipničanov vrátiť v 11. minúte kanonier Bednarčík, no jeho delovka skončila len na tyči Reľovského brány. Viac šancí mali však Cardinali, ktorým sa podarilo skórovať aj po druhý raz. Štyri minúty pred koncom prvej časti hry dal gól Michal Beliš. O minútu nato však Bajanisti predsa len inkasovali, pozdvihnúť sa svoje mužstvo snažil kapitán Želonka. Jednogólové manko však dlho nevydržalo. Na 3:1 v poslednej minúte prvého dejstva zvyšoval znova Arendáč. Tomu sa v zápase naozaj darilo.

Bezduchý výkon Veľkolipničanov tentokrát nestačil ani na oklieštenú zostavu Bajan Cardinals.

Rozdielom triedy mohli hráči v svetlých dresoch vyhrávať v 4. minúte druhého polčasu, no zvonila iba žrď Plavcovej brány. O dve minúty neskôr zvonkohra pokračovala, tentokrát za Reľovského chrbtom. Skóre sa menilo po viacerých príležitostiach až 19. minúte. Piate miesto pre Bajan Cardinals v sezóne 17/18 poisťoval druhým gólom Beliš. Veľkolipničania tak ligu zavŕšili na konečnom 6. mieste.

 

JR TEAM 3 – 4 Hojdič café

Góly JR TEAM: Miroslav Krafčík, Mário Strachan, Jakub Kinský
Góly Hojdič café: Peter Foľvarský 2, Ľubomír Jacko, Dávid Košč
Podrobnosti zápasu SEM

„Bitka“ o bronzovú métu nemala jednoznačného favorita, pričom celý priebeh zápasu to aj potvrdzoval. Ale nepredbiehajme…

Omnoho aktívnejšie do zápasu vstúpil obhajca titulu Hojdič café. Už v druhej minúte sa totiž gólom skúseného Foľvarského ujal vedenia. O 4 minúty neskôr ďalší veterán Jacko pridal druhý zásah a keď v 13. minúte najlepší strelec minulej sezóny Košč zvyšoval na 0:3, zdalo sa, že o treťom mieste je viac menej rozhodnuté. Zdanie však niekedy klame. V 16. minúte k obratu zavelil Miroslav Krafčík, pričom v samotnom závere prvého dejstva strelil Kinský kontaktný gól.

Súboj dvoch Nemergutovcov v dvoch rozdielnych mužstvách dopadol lepšie pre toho v modrom drese, teda pre Dávida. Richard (vľavo) so svojim tímom aj napriek bojovnosti nezískali žiadnu z pripravených trofejí.

Do druhého polčasu aktívnejšie vstúpil JR TEAM, gólovku na halovkách mal Nemergut a vzápätí aj Kormaník, no vyrovnať sa žltým podarilo až o čosi neskôr. V 6. minúte presne triafal Mário Strachan. V polovici 2. časti hry ale Foľvarský svojim druhým gólom v zápase poslal majstra opäť do vedenia. Súper mal následne niekoľko príležitostí na skórovanie, no v záverečnom tlaku už nepochodil. Po prvom mieste tak tentoraz Hojdičovci zasadli na tretí stupienok, JR TEAM-u ostalo najnepopulárnejšie, štvrté miesto.

 

Lamasia 6 – 7 pp FK Plavnica

Góly Lamasia: Peter Imrich, Michal Haščák, Emil Haladej, Adam Stracenský, Jozef Čoma, Patrik Dziak
Góly FK Plavnica: Patrik Rindoš 3, Ján Kuľanda 2, Jozef Pekár, Kristián Tináth
Podrobnosti zápasu SEM

Na posledný duel v sezóne nastúpili vicemajstri z Lamasie proti Plavničanom. Vrcholiaci zápas mal byť tým vôbec najatraktívnejším spestrením vydareného ročníka. Zápas sľuboval naozaj veľa.

Od úvodného hvizdu sa hralo v neskutočne vysokom tempe s maximálnym nasadením z obidvoch strán. Perfektný vstup mali Plavničania, ktorí už v 1. minúte šli do vedenia. O trofej pre najlepšieho strelca sa výrazne prihlásil Patrik Rindoš. 4 minúty nato už bol Plavnický náskok dokonca dvojgólový. Nervózneho Zolnerčika prekonával Jozef Pekár, pričom obliehanie brány Lamasie pokračovalo aj naďalej. V 13. minúte mohol už na rozdiel triedy zvýšiť Ján Tináth, no rozháraná Lamasia tentoraz neinkasovala. Naopak, z protiútoku mužstvo v ružových dresoch prebral Jozef Čoma, ktorý nedal kapitánovi Beňovi šancu.

Aktívnu, agresívnu hru Plavnice však inkasovaný gól nezabrzdil, ba práve naopak. 5 minút pred koncom prvého polčasu do čierneho triafal Kuľanda. Až po tomto góle prišlo akési poľavenie na strane hráčov v modrých dresoch, vďaka čomu sa Lamasii podarilo nielen znížiť, ale dokonca vyrovnať. Minútu pred prvou sirénou najskôr znižoval Dziak, o pol minútu vyrovnával Haladej.

Filip Vojtek sa v extrémne produktívnom finále do listiny strelcov síce nezapísal, no v zadných radoch vybojoval množstvo ťažkých lôpt.

Okulahodiace predstavenie neprestávalo ani po výmene strán! Krídla na ramenách mali hráči Lamasie, ktorí šli v 3. minúte prvý raz v zápase do vedenia. O post kanoniera ligy sa prihlásil aj druhý v poradí, teda Michal Haščák. Lamasia mala v ďalšom priebehu zápas v rukách, no k obratu Plavničanov naštartoval výbornými zákrokmi Maroš Beňo. V 5. minúte najskôr Kuľanda vyrovnával, v 7. minúte Rindoš poslal svojich opäť do najtesnejšieho vedenia. Ten výborne spracoval Beňovu rozohrávku, obišiel jedného protihráča a vychutnal si aj Zolnerčika. Ani druhú koncovku ale Plavničania, neustále hnaní bubnami z hľadiska, vôbec nezvládli, čo si dravá Lamasia nenechala ujsť. Najskôr nastrelila dve žrde, neskôr už Imrich nedal Beňovi ani jeho tyčiam šancu. Minútu pred samotným koncom bolo vyrovnané, postaral sa o to Adam Stracenský.

Zápas tak dospel do predĺženia. Tináthov gól v prvej minúte naznačoval, že aj predĺženie bude „šialené“, no tentokrát sa očakávanie nenaplnilo. Gól Kristiána Tinatha už bol aj napriek záverečnej snahe Lamasie víťazný. Na palubovke vypukli obrovské emócie, Plavničania sa začali tešiť z majstrovského titulu.

Premiérovo si putovný pohár prevzal kapitán Plavnickej družiny Maroš Beňo.

Tuhý boj sa na diaľku odohrával aj v súťaži strelcov, kde za 9 odohratých zápasov tak Rindoš, ako aj Haščák, strelili zhodne 19 gólov. Víťaz však musel byť iba jeden. Po počte gólov aj priemeru gólov na zápas tak musel rozhodnúť až tretí faktor v poradí. Ním bol počet vstrelených gólov v zápasoch play-off. Tam tesne zvíťazil Patrik Rindoš, ktorý zaznamenal 5 gólov, pričom Haščák „iba“ 4. Aj preto Plavničan nakoniec prevzal skalp najlepšieho strelca v sezóne 17/18!

Usporiadatelia predali cenu aj ďalšiemu z Plavničanov. Cenná sklenená trofej bude na poličke svietiť najlepšiemu strelcovi súťaže Patrikovi Rindošovi.

Ceny pre TOP brankára sa už drohý raz za sebou zmocnil Juraj Zolnerčik, ktorý si aj napriek siedmim inkasovaným gólom vo finále udržal najlepší priemer (2 góly na zápas) spomedzi všetkých brankárov v lige.

Najužitočnejším hráčom pre svoje mužstvo sa stal jednoznačne Erik Rabatin, ktorý zaznamenal presnú polovicu všetkých vstrelených gólov tímu Le Stars! Sklenenú trofej za najmenší počet čiernych bodov (47) za osobné chyby, žlté a červené karty, si prevzali hráči Wolves Bratislava.

Zostava vyvrcholenia: Marek Jakubkovič (B) (Hojdič café), Jakub Arendáč (Bajan Cardinals), Dominik Sýkora (VIP Poker Pro), Ján Vislocký (Le Stars), Patrik Rindoš (FK Plavnica).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrian Jaržembovský Photography

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*