Nezastaviteľným Hojdič café v úvode sezóny sekundujú Lamasia so Sortou

V poradí už štvrtý ročník najprestížnejšej futsalovej ligy v okrese má za sebou úvodné štyri kolá. Akou „nohou“ mužstvá vkročili do sezóny 19/20, ako sa u fanúšikov ujala tipovacia novinka a na čo všetko sa ešte diváci môžu tešiť?

Nezastaviteľným Hojdič café v úvode sezóny sekundujú Lamasia so Sortou
15. decembra 2019 patrikbodo

V hre o titul viaceré mužstvá

Tradičná futsalová liga nesie aj aktuálnu sezónu názov rwm Futsal Liga, čo značí, že hlavným partnerom ostáva rwm corporation. Organizácia ligy má zmysel vtedy, keď ju hrá minimálne 8 mužstiev. No a presne toľko záujemcov sa nahlásilo tento rok. Je to síce o 3 mužstvá menej ako v zašlej sezóne, pri pracovnej vyťaženosti hráčov, ktorí odchádzajú do zahraničia, musí byť súťaž spokojná aj s takýmto prídelom. A i keď sa divákom síce predstaví 8 celkov, podľa papierových predpokladov by mal byť priebeh pomerne vyrovnaný, pričom o majstrovský titul sú v hre viaceré mužstvá. Čo hrací formát?

Počas tretieho kola do športovej haly premiérovo zavítal aj patrón Starej Ľubovne.

Po odohratí základnej časti postúpi do play-off 6 družstiev s najvyšším počtom bodov. A keďže cieľom ligy je zachovať vysokú dôležitosť zápasov až do posledného kola základnej časti, tímy na 1. a 2. priečke v tabuľke postúpia ihneď do semifinále. Ostatní budú musieť o semifinále zabojovať v nadstavbovej časti. Mužstvá na posledných dvoch priečkach si zahrajú o konečné umiestnenie.

Stavte si na svojho favorita!

Plynulý chod ligy s poskytnutím rôznych atrakcií aj noviniek by nikdy nebol zrealizovaný bez horlivej aktivity realizačného tímu. Tí si na túto sezónu prichystali novinku hlavne pre divákov či fanúšikov. Ide o novinku, vďaka ktorej medzi sebou nemusia súťažiť iba mužstvá na palubovke. Vôbec po prvý raz liga spustila zábavnú formu tipovania, ktorá bude prebiehať počas celej súťaže. Pravidlá sú veľmi jednoduché, tipovanie konkrétneho kola zaberie približne 5 min., pričom cenu získa až 6 najlepších tipérov.

Čo tak zažiť 2-dňový pobyt pre 2 osoby v Hotel Pieris*** Podbanské s TOP wellness Grand Hotel Permon****? Tipujte zápasy a možno sa šťastie usmeje práve na vás.

Momentálne je v hre už viac ako 40 súťažiacich. To však neznamená, že sa vám už neoplatí zapojiť. Za presný výsledok je až 5 bodov, vďaka čomu sa pri troche šťastia môžete v tabuľke v krátkej dobe prepracovať naozaj vysoko. Pravidlá aj ceny si pozrite priamo na podstránke s názvom Tipovačka. Nezabudnite sa teda zapojiť aj vy. Prejdime už ale na palubovku aktuálnej sezóny…

Nezastaviteľní „Hojdičovci“

Svoju „vlastnú“ súťaž zatiaľ hrajú 3 mužstvá. Hojdič café, Lamasia aj Sorta Team nestratili ani bod a v predstihu si zaistili postup do vyraďovacích bojov. Rekordné čísla zaznamenalo mužstvo Hojdič café, ktoré za štyri odohrané zápasy vstrelilo neuveriteľných 36 gólov! Vďaka tomu majú „kávičkári“ v prvej desiatke najlepších hráčov ligy až štyroch zverencov. Aj napriek tomu táto štvorica zaostáva za zatiaľ najproduktívnejším hráčom súťaže Emilom Haladejom z vicemajstrovskej Lamasie. Tá zaznamenala zatiaľ 25 gólov, pričom pri 20 z nich bol práve kapitán Haladej. Gólmanom s najlepšou úspešnosťou zákrokov je momentálne Filip Regitko (89 %) zo Sorta Team, najvyťaženejším brankárom zas Jakub Gernát (61 zákrokov).

Haladejovu (vľavo) formu nedokázali ubrániť ani nováčikovia z Makaby Teamu. Kapitán vicemajstrov z Lamasie zaznamenal v zápase 5 gólov a 2 nahrávky.

5 mužstiev na druhom póle tabuľky čaká tvrdý boj o play-off. Najlepšiu pozíciu majú zatiaľ mladíci z Le Stars, ktorí aj napriek nevyrovnaným výkonom dokázali dôležité zápasy proti tímom Automarkas a TJ Društevník Čirč zvládnuť. Tie sa o dôležité body ešte pobijú tak s nováčikmi z Makaby Team, ako aj Bajan Cardinals. Najhoršiu východiskovú pozíciu má zatiaľ posledné menované mužstvo, ktoré si už prehrať dovoliť nemôže.

Každopádne, tabuľka sa zamotáva, pričom o posledné postupové miesto do play-off sa bude bojovať pravdepodobne do poslednej minúty záverečného kola základnej časti. Okrem ďalších zápasov je dnes na programe aj repríza finále zo sezóny 16/17. Šláger medzi Hojdič café a Lamasia má výkop od 19:30h. Nenechajte si to ujsť!

Foto: Simona Zálešová, saunabau.sk

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*