Aké novinky sme si prichystali?

Minuloročná divácka návštevnosť bola tým hnacím motorom, vďaka ktorému sme sa v tom istom zložení usporiadateľov rozhodli organizovať ligu v meste aj tento rok. Aby ale liga nestagnovala, ale napredovala, potrebujeme aj tento rok do športovej haly priniesť nejakú novinku.

Aké novinky sme si prichystali?
26. októbra 2017 patrikbodo

Čo vás čaká, čo vás neminie

Ligu bude druhýkrát po sebe viesť Patrik Boďo ako hlavný organizátor spoločne s hlavným usporiadateľom Petrom Starosundeckým, usporiadateľmi Patrikom Maliňákom a Jozefom Štefánikom. Mediálny personál bude v zložení Adriána Točeková, ktorá zastreší podrobné reporty zo zápasov, čo bude, mimochodom, novinka, a Adrián Jaržembovský, ktorý zas prinesie kvalitné fotografie z každého kola.

Usporiadateľký tím sa meniť nebude, bude len obohatený o ďalších členov.

Nemenej dôležitým článkom budú aj v sezóne 17/18 rozhodcovia. Partia okolo hlavného rozhodcu Andreja Vandžuru ostáva nezmenená (Juraj Firta, Ján Servický, Ján Imrich a Gabriel Vislocký). Nesmieme zabudnúť, samozrejme, na generálneho sponzora súťaže (rwm corporation), bez ktorého by sa nadšenie z organizovania tradičného podujatia nachádzalo len v teoretickej rovine.

Skúsená partia rozhodcov okolo Andreja Vandžuru bude viesť aj zápasy v nasledujúcom ročníku.

Čo sa týka akejsi kostry ligy, tak do tej výrazne zasahovať nebudeme. To isté platí aj o hracom systéme či priebehu hracích kôl, ktoré sa  poslednú sezónu osvedčili. Týmto by usporiadatelia chceli nadviazať predovšetkým na plynulý priebeh, čím by sa liga nemala zbytočne preťahovať.

 

Pripravované novinky

Aj tento rok chce byť liga „živá“ hlavne online, kde je silnou stránkou web, na ktorom sa práve nachádzate. Keďže na nej počas úvodnej sezóny rwm Futsalovej Ligy, teda minulého roku, neboli podoťahované veci tak ako sme chceli, rozhodli sme sa ju značne prerobiť. Avšak pozor! Nepôjde len o grafické zmeny. Fanúšikovia, ale i samotní hráči, sa môžu tešiť na efektívnejšie štatistiky, priehľadnejšie tabuľky, či dokonca „live“ výsledky. Okrem toho, vždy aktuálne články a reporty zo zápasov. Jeden z nich práve čítate!

 

Tešte sa na zápas hviezd!

Samozrejme, organizátori myslia aj na tých, ktorí nemajú prístup k internetu. Radi by sme zatraktívnili tzv. medzi-zápasové „hluché“ miesta, počas ktorých sa nikdy nič nedialo. Začať by sme chceli poriadnym ozvučením, kedy by mohla hrať nejaká chytľavá hudba. Sirénu so športovými piesňami budú diváci na tribúnach počuť aj pár sekúnd po strelení gólu.

Klasické, ale aj úplne nové mužstvá!

Tou najväčšou plánovanou novinkou by ale mala byť jednodňová exhibičná akcia na spôsob „all-stars game“, ktorá je tak populárna v súťažiach za morom. Z každého mužstva budú vybraní hráči s najlepšou formou a tí, ktorí vedú individuálne štatistiky. Do výberu sa zapoja dokonca aj fanúšikovia, ktorí si taktiež zvolia tých svojich „naj“. Exhibičný zápas plný technických zdatností „hviezd“ bude počas prestávok okorenený súťažami, do ktorých sa môžu zapojiť aj diváci. Počas akcie bude môcť každý prispieť dobrovoľnou čiastkou tým, ktorí to potrebujú najviac.

 

Divákom nikdy nič neujde

Aby sme nezabudli, novinkou bude aj dvojstranový bulletin s názvom „Informátor“, ktorý počas každého kola priamo v športovej hale fanúšikom prinesie vždy aktuálne informácie. Diváci si tiež pochvaľovali sladké občerstvenie v podobe cukroviniek a punču, ktorý počas vianočného obdobia dokázal zohriať nejedného fanúšika. Preto tieto maškrty pri adventnom venci nebudú chýbať ani v nadchádzajúcej sezóne. Tak teda, na zdravie!

Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*