O postupujúcich je rozhodnuté!

Síce základná časť sezóny 17/18 ešte napíše históriu jedného kola (9.), o postupujúcich mužstvách do vyraďovacích bojov je už rozhodnuté. Keďže tímy z hornej časti tabuľky nechceli nechať nič na náhodu, v 8. kole predvádzali výkony s veľmi vysokým nasadením.

O postupujúcich je rozhodnuté!
26. januára 2018 patrikbodo

Wolves Bratislava 3 – 6 FK Veľký Lipník

Góly Wolves Bratislava: Radován Berdis 2, Michal Novysedlák
Góly FK Veľký Lipník: Lukáš Bednarčík 2, Ján Sykoriak, Richard Želonka, Adam Venglarčík, Juraj Matoľák
Podrobnosti zápasu SEM

V prvom zápase 7. kola mali mužstvá diametrálne odlišnú motiváciu na bodový zisk. Zatiaľ čo vlci sa predierali z úplne poslednej priečky ligovej tabuľky, Veľkolipničania zvádzali tvrdý boj o play-off.

Úvodné minúty sa, pochopiteľne, niesli v znamení určitej opatrnosti a zároveň nervozity zo strany hráčov z Veľkého Lipníka. Tie im aspoň sčasti opadli v 8. minúte, kedy skóre duelu otváral Richard Želonka. Ešte väčšia pohoda na halovky Lipničanov prišla už o dve minúty neskôr. Tentokrát presne triafal Juraj Matoľák. Vlci sa však z druhého inkasovaného gólu dokázali pomerne rýchlo otrepať. 9 minút pred koncom prvého polčasu totiž znižoval Radován Berdis.

Vedenie o jeden gól je ale veľmi vrtkavé, čo dobre vedel aj Lukáš Bednarčík, najlepší strelec Veľkého Lipníku v doterajšej časti sezóny. Strelecké chúťky zažehnal aj v 13. minúte, kedy peknou strelou nedal Marušovi žiadnu šancu. V zápase ešte nepovedal posledné slovo.

Zlomový moment nastal v 8. minúte druhého polčasu, kedy Veľkolipničania odskočili vlkom na rozdiel dvoch gólov.

Jozef Dzurus síce ku koncu prvého dejstva mohol znížiť na rozdiel jediného gólu, jeho strela iba opečiatkovala žrď Plavcovej brány. V 4. minúte druhého polčasu sa najlepší strelec vlkov mohol radovať aspoň z asistencie, ktorú na gól dokázal pretaviť druhým zásahom v zápase Berdis. Lipničania sa ale s ohňom zahrávať nechceli, preto patrične zvýšili obrátky. Na 4:2 v ich prospech v 8. minúte zvyšoval Ján Sykoriak. Ani teraz však Lipničanom dvojgólový náskok dlho nevydržal. Vlkov v zápase držal Michal Novysedlák.

V závere sa už ale vlci na väčší nápor nezmohli, pričom po otvorení hry, a teda zariskovaní, inkasovali ešte dvakrát. Najskôr sa druhým gólom počas duelu predviedol Bednarčík, skóre neskôr uzatváral Adam Venglarčík. Po zakopnutí VIP Poker Pro, ktorí si mali zmerať sily s Litmanovou v poradí treťom zápase, by sa tak Lipničania mohli tešiť z istého postupu do play-off. Ešte ale nepredbiehajme…

 

Bajan Cardinals 1 – 4 FK Plavnica

Góly Bajan Cardinals: Tomáš Janič
Góly FK Plavnica: Ján Tinath 3, Patrik Rindoš
Podrobnosti zápasu SEM

Keďže tak Bajanisti, ako aj Plavničania, mali už v predstihu postup do play-off spečatený, mohli hrať o niečo uvoľnenejšie. Hlavne oslabení Cardinali, ktorí museli nastúpiť s viacerými náhradníkmi, nemali proti papierovo silnejšiemu súperovi čo stratiť. Na druhej strane, po minulotýždňovom výprasku Plavničanov, ktorí od JR TEAM-u schytali desiatku, diváci od favorita čakali aj patričnú nápravu.

Skóre sa ako prvým v piatej minúte podarilo otvoriť práve Plavničanom, za ktorých sa do čierneho triafal Ján Tinath. Streleckú formu tento hráč potvrdil aj 8 minút pred koncom prvého dejstva, kedy zvyšoval už na 2:0. Cardinali síce neustáli hrozili viacerými sľubnými šancami, tie však dokázal dobrými zákrokmi zneškodniť Maroš Beňo. Ten si, mimochodom, po odohratých dueloch na pozícii hráča, opäť navliekol svoju štandardnú pracovnú výstroj-rukavice, s ktorými sa postavil medzi tri žrde.

Žltú kartu z frustrácie trojgólového náskoku Plavničanov videl ofenzívne ladený obranca František Reľovský (vzadu).

Rukavice mal vyprášené aj v prvej minúte druhého dejstva, kedy ho tvrdou strelou nedokázal prestreliť Reľovský. A keď sa znížiť nepodarilo ani Bondrovi, udreli Plavničania. Po okulahodiacej kombinácii si hattrick na svoje konto pripísal Tinath.

Výsledok síce jednoznačne ukazoval dominanciu papierového favorita, na palubovke to tak vôbec nevyzeralo. Na skúseného Beňa najskôr v desiatej minúte nevyzrel Marek Arendáč, neskôr Reľovský, no a streleckú nemohúcnosť Cardinalov zavŕšil opäť Bondra. Iskierku nádeje 3 minúty pred koncom vykresal Tomáš Janič, ktorý predsa len dokázal Beňa pokoriť. Jeho presný zásah pomedzi brankárove nohy už ale na bodovom zisku v prospech Plavnice nič nezmohol. Trojgólové vedenie minútu pred koncom dokázal Plavničanom vrátiť ich najlepší strelec, Patrik Rindoš.

 

VIP Poker Pro 2 – 4 FK Litmanová

Góly VIP Poker Pro: Ján Sýkora, Christofer Poľančík
Góly FK Litmanová: Patrik Eliáš 2, Peter Vislocký, Adrián Stolár
Podrobnosti zápasu SEM

Ak si pokeristi chceli zachovať akékoľvek šance na postup do play-off, museli v zápase s papierovo slabším tímom bodovať naplno. Situáciu im neuľahčili tak Veľkolipničania, ktorí v zápase pred nimi s vlkmi nezakopli, ako aj Matej Kinský, ktorý si ešte stále odpykával trest za nešportové správanie ešte zo šiesteho kola.

Od úvodných minút ale badateľne vyvolaný tlak VIP-ko nezvládalo, pričom pomerne rýchlo aj inkasovalo. V štvrtej minúte skóre otváral Patrik Eliáš, ktorý je v doterajšej časti ligy vôbec tým najužitočnejším hráčom mužstva FK Litmanová. Aby toho nebolo málo, do dvojgólového trháku o dve minúty neskôr Litmanovčanov posielal Adrián Stolár. Dvojgólový náskok im vydržal do 11. minúty. Pokeristov do zápasu presnou strelou dostal Ján Sýkora.

Do konca polčasu si síce VIP-ko vypracovalo príležitosť aj na vyrovnanie, viac z hry mali aj napriek tomu Litmanovčania. V hre o play-off svoje mužstvo solídnymi zákrokmi držal Rusiňák.

Litmanovská obrana v rozlišovačkách fungovala v zápase proti pokeristom veľmi dobre.

V 4. minúte druhého dejstva brankárovi pokeristov musela pomáhať žrď, no o 9 minút neskôr mu ani tá nepomohla. Eliáš druhým gólom v zápase poslal svoju družinu opäť  do dvojgólového vedenia. Čo z toho, keď o dve minúty nato bolo zas znížené. Nádej na bodový úlovok pokeristov z tohto zápasu vlial Poľančík.

Pokeristom už ale neostávalo príliš veľa času na vyrovnanie, preto museli zariskovať. Nepodarilo sa. Minútu a pol pred koncom otvorenú obranu dokázal potrestať Peter Vislocký, ktorý tak pochoval aj teoretickú šancu na súperove pretlačenie sa do play-off. Za zmienku určite stojí “historicky” najmenší počet osobných chýb (faulov) mužstva VIP Poker Pro. V zápase proti Litmanovčanom si ich na svoje konto pripísali iba 3! Aj napriek tomu sa z posledného miesta v tabuľke fair-play vyhrabať ešte stále nedokázali.

 

Le Stars 2 – 5 Lamasia

Góly Le Stars: Erik Rabatin, Mário Firment
Góly Lamasia: Michal Haščák 2, Emil Haladej, Jozef Čoma, Peter Imrich
Podrobnosti zápasu SEM

Favorit duelu medzi mladíkmi z Le Stars a minuloročnými vicemajstrami bol jasný. K dominancii Lamasiu predurčoval aj fakt, že len plný bodový zisk im mohol zaručiť priamu miestenku do semifinále.

Hráči v ružových dresoch sa do nováčika súťaže zahryzli s takou vervou, že Le Stars miestami nevedeli, kde je sever. Ani sa nenazdali a na ukazovateli skóre svietilo 3:0. Prvý gól v druhej minúte zaznamenal Haščák, druhý o minútu neskôr Imrich, tretí v tej istej minúte Čoma. Kto by ale čakal debakel s dvojciferným rozdielom, nedočkal sa. Lamasia do polčasu síce ešte dvakrát nastrelila tyč, skóre sa už nemenilo.

Jedna lopta od Rabatina síce za Zolnerčíka prešla, no na viac sa najproduktívnejší hráč svojho mužstva už nezmohol.

V druhej časti hry favorit badateľne poľavil, čo sa proti agilným mladíkom nevypláca. V tretej minúte to potvrdil Rabatin, ktorý tak dokázal skórovať aj v ďalšom zápase. O minútu neskôr ale Haladej súpera znova uzemnil, 4:1.

10 minút pred koncom sa o zvrat v zápase pokúsil Mário Firment, ktorý si pripísal svoj vôbec prvý gól v sezóne. Lamasia ale žiadnu drámu nedopustila, pričom do konca duelu dokázala ešte raz skórovať. Svojim druhým zásahom v zápase sa predviedol Haščák. V závere sa ešte dobre chytajúcemu Čupkovi v bráne Le Stars stala nepríjemnosť, kedy si mierne vyvrtol ruku pri zlom dopade. Zápas musel dochytať kolega z poľa, ktorému sa do konca duelu prekvapujúco podarilo zneškodniť dve ďalšie príležitosti Lamasie. Tá si tak zaistila dominanciu líderskej pozície a v „guľášovom“ zápase vyzve Cardinalov z Bajanu.

 

Hojdič café 2 – 3 JR TEAM

Góly Hojdič café: Ján Fröhlich, Peter Foľvarský
Góly JR TEAM: Peter Vresilovič, Dávid Kyšeľa, Mário Strachan
Podrobnosti zápasu SEM

Lahôdkou predposledného kola malo byť určite stretnutie medzi mužstvami z hornej časti tabuľky, teda JR TEAM-om a obhajcami titulu Hojdič café.

Zápas lepšie začali Hojdičovci. V 4. minúte musel závar po Fröhlichovej strele hasiť Dopirák. O tri minúty neskôr si tak úsešne nepočínal gólman Pavlovský na druhej strane, ktorého po prvý raz prekonal Vresilovič. „Kávičkári“ po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, z čoho vyplynuli aj dve slušné príležitosti. Tak kapitán Pekár, neskôr Jacko, ako aj Frölich, však na Dopiráka nevyzreli. 3 minúty pred koncom sa predsa len rozvlnila sieť. Avšak tá za Pavlovského chrbtom. Šancu mu tentokrát nedal Kyšeľa.

Snahy z haloviek kapitána Hojdič café Jána Pekára boli tentokrát na JR TEAM prislabé.

Po poľavení hry zo strany JR TEAM-u sa v druhom dejstve podarilo Hojdičovcom znížiť. Do streleckej listiny sa v paitej minúte zapísal svojim prvým zásahom v prvom zápase tejto sezóny Peter Foľvarský. No a o 3 minútky neskôr sa začínalo odznova. Skórovať sa podarilo skúsenosťami opantanému Frohlichovi, pre ktorého to bola druhá presná trefa v druhom odohratom zápase.

Do poslednej desaťminútovky zápasu teda mužstvá vchádzali s cieľom strhnúť tri body na svoju stranu, aj keď už obe mužstvá play-off minúť nemohlo. Nakoniec sa to podarilo hráčom v žltých dresoch. Za JR TEAM presne triafal futbalový reprezentant Slovenska do 17 rokov-Mário Strachan. Hojdičovci aj napriek horlivo vynaloženému úsiliu už do konca zápasu vyrovnať nedokázali, takže 3 body si na svoje konto zo šlágra pripísal JR TEAM.

Zostava kola: Maroš Beňo (B) (FK Plavnica), Lukáš Bednarčík (FK Veľký Lipník), Patrik Eliáš (FK Litmanová), Michal Haščák (Lamasia), Mário Strachan (JR TEAM)

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrian Jaržembovský Photography

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*