O titul sa pobije 11 mužstiev

Po minulom ročníku, kedy palubovku rolovalo presne 10 mužstiev, sa diváci môžu tešiť na jeden tím naviac. A aj keď organizátori z nepárneho počtu mužstiev veľmi nadšení neboli, podarilo sa im opäť navrhnúť zaujímavý hrací systém.

O titul sa pobije 11 mužstiev
5. decembra 2018 patrikbodo

Futsalová rodina sa opäť rozrástla

Doba, počas ktorej sú študenti mimo svojho mesta-dediny a ľudia v produktívnom veku zas za hranicami Slovenska, športu naozaj nepraje. A to hlavne vtedy, keď si samotní hráči nedokážu futsalom počas víkendov čo to privyrobiť. Za každé jedno mužstvo naviac, ktoré sa prihlási do súťaže, sú tak organizátori vždy nesmierne radi.

Mladíkov z MFK povedie prezident ľubovnianskeho futbalu Ján Fröhlich.

Odkedy sálovku v meste vedie nový organizačný štáb, počet mužstiev každým rokom stúpa. Zatiaľ čo v sezóne 16/17 sa prihlásilo iba 8 mužstiev, v nasledujúcej sezóne 17/18 ich už bolo 10. No a do aktuálnej sezóny 18/19 sa zas zapojí 11 tímov, pričom svoje zastúpenie bude mať po pár rokoch aj značka MFK Stará Ľubovňa.V podstate, aj posledné ročníky malo MFK hojné zastúpenie svojich hráčov, či už to zo seniorského mužstva, alebo mládežníckych kategórií. Boli však roztrúsení vo viacerých tímoch. Aj napriek tomu „značka“ MFK v lige, kde sú viaceré okolité obce, veľmi chýbala. Teší nás teda fakt, že túto sezónu to bude minulosťou.“ Patrik Boďo, hlavný organizátor.

Ako bude liga prebiehať?

Hrací formát základnej časti ostane nezmenený (až na pár malých zmien), mužstvá si zmerajú sily v 11. kolách. Kvôli nepárnemu počtu mužstiev bude mať každé kolo jeden tím voľno. Po dohode organizátorov sa zmenil systém play-off, do ktorého postúpi až 8 mužstiev, nie iba 6. Vo štvrťfinále vyzve víťaz základnej časti posledné postupujúce mužstvo, 2. bude hrať so 7., atď. Prvé kolo je naplánované na nedeľu 25. novembra od 16.00h. Finišovať by liga mala posledným duelom niekedy na konci februára 2019.

Za výhru sa pripíšu mužstvu 3 body, za remízu 1 bod. Túto sezónu pribudnú aj nové individuálne štatistiky, ktoré si môžete pozrieť na podstránke “Výsledky”.

V súťaži s Drahovským aj Karpiakom

Usporiadatelia nazreli už aj do súpisiek a treba hneď na začiatok povedať, že diváci sa majú na čo tešiť. Vodu by mali mútiť už tradične silné mužstvá ako Lamasia, ktorá posledné dva ročníky skončila na druhom mieste. Ešte o čosi silnejšie mužstvo bude mať JR Team, do ktorého prestúpili opory Bajan Cardinals. Tí zas prešli výraznou prestavbou a so značne omladeným kádrom môžu len prekvapiť. Chýbať bude minuloročný víťaz FK Plavnica, no hráči ostávajú. Nájsť ich môžete na súpiske mužstva Hojdič café, ktoré je tak ešte silnejším adeptom na titul. Prínosom bude tím Chippendales, ktorý posledné dva roky hrával regionálnu súťaž, a teda pôjde od prvého kola ambiciózne za titulom.

Za mužstvo Chippendales (v čiernom) by mali nastúpiť viacerí hráči s reprezentačnými skúsenosťami.

Do športovej haly by tiež mali zavítať aj dve najväčšie hviezdy ľubovnianskeho futsalu súčasnosti. Zatiaľ čo brankár Slavia Praha Marek Karpiak figuruje na súpiske JR Teamu, najlepší hráč Československa a zároveň líder Sparta Praha Tomáš Drahovský je zapísaný pri partii z Chippendales. Keď sa týmto „pražákom“ podarí nastúpiť aspoň do 2-3 zápasov rwm Futsal Ligy, diváci majú o zábavu postarané. Netreba ale zabúdať ani na ostatné zvučné mená, ktoré na palubovke uvidíme určite. Hráči ako Milan Nestorik (JR TEAM), Adrián Lysák (Chippendales), Viktor Jedinák (Lamasia), Adrián Mušinský (JR TEAM), Emil Haladej (Lamasia), Jakub Reľovský (Lamasia), Peter Štefaňák (Chippendales) či Filip Vojtek (Hojdič café), hrajú nejaký ten rok veľmi kvalitné futbalové či futsalové ligy.

Aj sezóna na prelome rokov 2018-2019 by teda divákom, ktorí si nájdu cestu do športovej haly, mala priniesť množstvo zaujímavých duelov na vysokej úrovni.

Zdroj: lms.sk, mytatry.sme.sk
Foto: Simona Zálešová

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*