Prvýkrát zápas hviezd!

Deň pred Silvestrom, teda v sobotu 30. decembra 2017, nebudú hviezdy svietiť len nad Ľubovnianskym hradom, ale aj pod. Mestská športová hala totiž privíta výber tých najlepších hráčov rwm Futsalovej Ligy v ročníku 17/18.

Prvýkrát zápas hviezd!
28. decembra 2017 patrikbodo

O čo ide?

O exhibičnú akciu na spôsob „all star game“, ktoré sú tak populárne v mnohých ligách predovšetkým za morom. Z každého mužstva rwm Futsalovej Ligy v sezóne 17/18 boli povyberaní hráči s najlepšou formou a tí, ktorí vedú individuálne štatistiky. Desiatich hráčov (jeden z jedného tímu) si mohli vybrať vedúci svojich mužstiev, ďalšiu „várku“ desiatich mužov nominovali usporiadatelia súťaže, ktorí rozhodli taktiež o účasti brankárov.

V zápase hviezd by sa mohla objaviť aj opora tímu Le Stars Ján Vislocký (v bielom).

Vidieť by ste teda mali dokopy 24 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch mužstiev. Za „tváre“ hlavného bodu programu usporiadatelia vybrali Milana Nestorika a Mareka Karpiaka. V Ľubovnianskej lige obliekajú dres JR TEAM-u, pričom obaja sú tiež reprezentantmi. Spoločné majú aj to, že nastupujú za farby ŠK Slovan Bratislava v najvyššej futsalovej lige na Slovensku. Názov zápasu je teda právom pomenovaný práve po nich.

 

Team Nestorik vs. Team Karpiak

V obidvoch mužstvách sa v originálnych tričkách predstaví zhodne po 12 hráčov, ktorí by si mali zmerať svoje sily v uvoľnenej, odviazanej atmosfére. Voľné tempo, pekné kombinácie či technické zdatnosti by mali hrať jednoznačne v tomto zápase prím.

Team Nestorik nastúpi v bráne s Jurajom Zolnerčíkom z Lamasie, ktorého by mal v polovici duelu nahradiť ďalší reprezentant – Marek Kušnír (Wolves Bratislava). V hre okrem Nestorika ďalej uvidíte hráčov ako Maroš Beňo (FK Plavnica), Adam Venglarčík (FK veľký Lipník), Jozef Dzurus (Wolves Bratislava), Patrik Zima (FK Litmanová), Matej Kinský (VIP Poker Pro), Erik Rabatin (Le Stars), Adrián Mušinský (Bajan Cardinals), Dávid Košč (Hojdič café) a Emil Haladej (Lamasia).

Jedným z najužitočnejších hráćov pre svoje mužstvo je aj Patrik Eliáš (v zelenom) z Litmanovej. Objavý sa medzi najlepšími?

V Karpiakovom mužstve si (okrem neho) zachytá aj František Reľovský (Bajan Cardinals), ktorého budú brániť títo hráči: Tomáš Janič (Bajan Cardinals), Patrik Rindoš (FK Plavnica), Lukáš Bednarčík (FK Veľký Lipník), Štefan Košč (Hojdič café), Richard Nemergut (JR TEAM), Patrik Eliáš (FK Litmanová), Michal Haščák (Lamasia), Ján Vislocký (Le Stars), Radoslav Berdis (Wolves Bratislava) a Dominik Sýkora (VIP Poker Pro).

 

Zasúťažiť si môžete aj vy

Program ale nebudú vypĺňať len tí najlepší hráči rwm Futsalovej Ligy. Od 16.00h na palubovku vybehnú mladíci z MFK Stará Ľubovňa v kategórii U9, ktorí si v priateľskom zápase zmerajú sily s Poľskou futbalovou školou Sandecja Nowy Sącz U9.

Svoje umenie na palubovke predvedú aj mladučké talenty MFK Stará Ľubovňa.

V poradí druhým predjedlom bude zápas veteránov, ktorí tvorili kostru futsalu v Starej Ľubovni od samotných počiatkov. Až po „starých pánoch“ nastúpia na hraciu plochu hráči hlavného programu.

Po prezentácii hráčov Nestorikovho aj Karpiakovho mužstva sa zaháji duel, ktorý bude rozdelený na 4 desaťminútové úseky. Prvá prestávka bude patriť taktiež aktérom zápasu, kde si v štyroch disciplínach zmerajú svoje individuálne schopnosti. Šiesti hráči zabojujú o status najrýchlejšieho hráča, ďalší šiesti si vyskúšajú svoju presnosť či už to na malé brány alebo na klasickú bránu, pričom so svojou technikou sa popasujú aj všetci štyria brankári.

Tak Dzurus (v bielom), ako aj Kinský (v zelenom) majú horúcu šancu sa dostať do výberu svojich tímov a zahrať si All Star.

No a aby „show“ pre divákov bola vypeckovaná k dokonalosti, zasúťažiť si budete môcť aj vy! Nachystali sme si pre vás 4 „jednoduché“ disciplíny, vďaka ktorým môžete získať pekné ceny. O dátové úložisko s bezdrôtovým zdieľaním WIFI zabojujete v súťaži presnosti streľby na malé brány. Doplnkový zdroj napájania o veľkosti až 20 000 mAh budete môcť užívať vtedy, keď z penaltového bodu trafíte čo najviac-krát brvno. O niečo menšiu mašinku na napájanie (2 600 mAh) získate, keď budete presne hádzať loptu. Triafať budete opäť brvno. No a 16 Gb USB kľúč značky Kingston je pripravený pre toho, kto s loptou predvedie najviac klasických „koníčkov“.

 

Pre tých, ktorí to potrebujú najviac!

Aby toho nebolo málo, až do tretej prestávky môže každý jeden z vás prispieť dobrovoľnou sumou, ktorá poputuje deťom do Krízového Strediska v Starej Ľubovni. Na oplátku dostanete do rúk tombolový lístok so svojim evidenčným číslom. Ak sa na vás cez tretiu prestávku usmeje šťastie, môžete vyhrať jednu z piatich atraktívnych cien. V hre je univerzálna klávesnica pre tablety s veľkosťou 9 a 7, balíček exkluzívneho vína s kvalitnou kačacou masťou a čokoládou, prvotriedna edícia ovocných destilátov St. Nicolaus, Balanceboard či dokonca tablet Lenovo TAB A7!

Do diváckych súťaží sa budú môcť prihlásiť malí i veľkí!

Príďte teda stráviť predposledný deň v roku 2017 do športovej haly a vychutnať si tak zápolenie najlepších futsalistov, vďaka čomu môžete svojou „troškou“ prispieť na dobrú vec a zároveň vyhrať nejakú z vecných cien. Prajeme príjemný športový zážitok i mnoho úspechov do nového roku 2018!

Foto: Adrián Jaržembovský, MFK Stará Ľubovňa

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*