Sálovka túto zimu? Samozrejme!

Po skvelom zavŕšení sezóny 17/18, kedy finálový zápas medzi Plavnicou a Lamasiou skončil v pomere 7:6 a hlavne po osemmesačnom oddychu, je opäť čas naštartovať futsalových fajnšmekerov. Čo od najnavštevovanejšieho športu v okrese v nadchádzajúcom ročníku očakávať?

Sálovka túto zimu? Samozrejme!
23. novembra 2018 patrikbodo

Opäť so spoľahlivým organizačným štábom

Futsal má v meste svoje stabilné miesto už vyše dvadsať rokov. Požiadavky na dosiahnutie potrebnej úrovne sú však stále ťažšie a ťažšie. Aj preto súťaž potrebovala akýsi „refresh“ s viacerými novinkami. Za dva roky, odkedy liga nadobudla novú tvár, sa s atraktivitou dokázala vyšplhať naozaj vysoko, až za hranice pomerov okresného mesta. „Pri pohľade na záujem zo strany divákov si dovolím tvrdiť, že liga momentálne patrí medzi najúspešnejšie kolektívne podujatia široko-ďaleko.“ Patrik Boďo, hlavný organizátor.

Ligu povedie zohratá trojica v zložení (zľava) Patrik Boďo, Peter Starosundecký, Patrik Maliňak.

Plynulý chod ligy s poskytnutím rôznych atrakcií aj noviniek by nikdy nebol zrealizovaný bez horlivej aktivity realizačného tímu. Hoci sa kolektív rwm Futsalovej Ligy o jedného člena ochudobnil, zodpovedným prístupom ostatných členov by to priebeh nemalo nijak narušiť. Hlavným usporiadateľom bude aj tento rok Peter Starosundecký, asistovať mu bude Patrik Maliňák. O kvalitné fotky sa postará nováčik v organizačnom štábe Simona Zálešová, študentka Cirkevného Gymnázia. S usporiadaním opäť pomôže Adriána Točeková, komentár počas najväčších akcií by mal zastrešiť František Solár.

 

Zmena v rozhodcovských radoch

Najväčšia otázka však bola medzi rozhodcami, kde organizátori museli vylúskať dva tvrdé oriešky. Za dlhoročnú oddanosť patrí vďaka Andrejovi Vandžurovi, ktorý sa rozhodol ukončiť pôsobenie v lige, pričom Ján Imrich sa zas zápasov kvôli pracovnej vyťaženosti zúčastniť ani nemôže. Do partie medzi Gabriela Vislockého, Jána Servického a Juraja Firtu by mal zapadnúť Radoslav Beňo, ktorý pravidelne píska okresnú súťaž. Okrem neho sa k arbitrom pripojí aj Vincent Kandráč, ktorého skúsenosti z krajských súťaží liga len a len privíta.

Aj tento rok sa liga bude môcť spoľahnúť na dlhoročné skúsenosti Juraja Firtu (vpredu) či Jána Servického (vzadu).

Jasné, budú aj novinky!

Pre verných fanúšikov, ako aj samotných aktérov na palubovke, sú opäť prichystané nejaké novinky. Organizátori pracujú na občerstvení, ktoré si žiada čoraz väčšia skupina návštevníkov. Nezabudli však ani na hráčov, pre ktorých majú pripravené opätovné zveľadenie štatistík, vďaka čomu neustále stúpa súťaživosť nielen medzi všetkými mužstvami, ale aj samotnými jednotlivcami. Pribudnúť by mala štatistika najlepších nahrávačov ako aj tabuľka s počtom brankárskych zákrokov. Ukázalo sa, že hoci hráči sú počas ligy účastníkmi len amatérskej súťaže, zaiste majú veľký záujem o každý moment, čo je spôsobené práve „maličkosťami“ typu podrobné štatistiky, mediálne ohodnotenie, bohatá fotogaléria a pod.

Hneď 1. kolo aktuálneho ročníka naznačilo, že o futsal v meste bude opäť pomerne veľký záujem. Úvodný hrací deň sezóny 18/19 si prišlo pozrieť pribliźne 300 divákov.

Pre organizátorov je, samozrejme, najdôležitejšie, aby všetko klapalo ako hodinky. Ešte dôležitejšie však je, aby si do športovej haly našlo cestu čo najviac ľudí, ktorí športovo vyžijú a zároveň ocenia kvalitu podujatia. A síce táto motivácia môže vyznieť trochu sebecky voči hráčom, nie je tomu tak. Aj pre nich je totiž omnoho väčšou motiváciou niečo dokázať, keď sa na nich díva 300 ľudí, ako keď na tribúte počuť bzučať muchy. „Snáď bude aj táto sezóna patriť k obľúbeným športovým podujatiam v meste, ktorá dokáže pritiahnuť čo možno najširšiu verejnosť.“ Patrik Boďo

Zdroj: lms.sk, mytatry.sme.sk
Foto: Simona Zálešová

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*