Sezóna 17/18 klope na dvere!

Už onedlho v mestskej športovej hale pod Ľubovnianskym hradom vypukne ďalší ročník tej najkvalitnejšej futsalovej ligy v okrese. Sezóna 17/18 sa nielenže nezaobíde bez tradičného zápolenia futsalových mužstiev, ale tešiť sa už teraz môžete na ďalšie pripravované novinky.

Sezóna 17/18 klope na dvere!
25. októbra 2017 patrikbodo

Lepšia ako minulá, horšia ako budúca

Takmer 10 mesiacov uplynulo, čo suverénni chlapci z Hojdič café zdvihli nad hlavu pohár pre víťazov rwm Futsalovej Ligy, ktorú po dlhých rokoch riadil nový organizačný štáb. Popri neochote viacerých zainteresovaných sa do usporiadateľskej činnosti nakoniec odhodlali Peter Starosundecký, Jozef ŠtefánikPatrik Maliňák pod vedením Patrika Boďu. Po ochote nemenej dôležitého článku ligy, teda rozhodcov, sa súťaž v šibeničnom termíne mohla predsa rozbehnúť.

Hojdič café

Takto sa Hojdičovci tešili z majstrovského titulu v sezóne 16/17. Obhája pohár aj v nasledujúcej sezóne?

Azda tým najdôležitejším faktorom na začatie súťaže boli, samozrejme, súťažiaci, teda jednotlivé mužstvá. Tých sa nakoniec prihlásilo osem, čo síce nebolo veľa, no ani málo, aby to malo zabrzdiť štart ligy. Napriek tomu, v akom neskorom termíne sa odohralo prvé kolo (10. december) a aj napriek tomu, že posledné sviatky vyšli na víkend, teda potencionálne hracie dni, mala plynulosť ligy veľmi hladký priebeh. Keď máte záujem, report z minulého ročníka si môžete pozrieť v tejto priehľadnej prezentácii. Prejdime ale už na nadchádzajúcu sezónu, ktorá teraz zohráva prím.

 

Kedy začíname?

V týchto dňoch prebieha prihlasovanie mužstiev, ktoré potrvá do 10. novembra. Tímy by sa teda mali poponáhľať. V priebehu piatich dní po tomto termíne prebehne ich registrácia, počas ktorej budú musieť organizátorom odovzdať súpisky so všetkými hráčmi a, samozrejme, prihlášky.

Píšťalky pripravené, rozhodcovia v pozore!

Súťaž odštartuje prvým kolom v sobotu 18. novembra. Cieľom usporiadateľov je nadviazať na plynulý priebeh odohratia jednotlivých kôl, čím by sa liga nemala zbytočne preťahovať. Minulú sezónu liga vrcholila 5. februára, tento rok by sme chceli končiť v podobnom termíne. Počet mužstiev, vyťaženosť športovej haly, sviatky, počasie či neočakávané zádrhy. To všetko však môže priebeh ligy natiahnuť aj do konca februára. Úroveň ligy to aj napriek tomu v konečnom dôsledku nenaruší.

 

Opäť nejaké novinky

Na jednu z nich sa práve teraz pozeráte. Je ňou webová stránka rwm-futsal.sk, ktorú sme po roku prezliekli do nového šatu. Pozor! Nejde však len o grafické zmeny. Priehľadnejšie tabuľky, efektívnejšie štatistiky či dokonca „live“ výsledky. Okrem toho, vždy aktuálne články a reporty zo zápasov. To všetko jedine sem.

Opäť budeme viesť priehľadné štatistiky najlepších strelcov, brankárov aj fair-play.

Nenachystali sme ale len „online“ novinky. Radi by sme zatraktívnili tzv. medzi-zápasové „hluché“ miesta, počas ktorých sa nikdy nič nedialo. Začať by sme chceli poriadnym ozvučením, kedy by mohla hrať nejaká chytľavá hudba. Nebolo by zlé zrealizovať akúsi „veľkú prestávku“, počas ktorej by do akcie boli zakomponovaní aj diváci v podobe súťaže zručnosti. Ak by sa nám to nepodarilo zrealizovať cez jednotlivé hracie kolá, určite na to nezabudneme počas asi najväčšej plánovanej novinky. Tou by mala byť jednodňová exhibičná akcia na spôsob „all-stars game“, ktoré sú tak populárne v súťažiach za morom. O tejto novinke sa už ale viac dočítate v článku Aké novinky sme si prichystali?

Na záver nám neostáva už nič iné len veriť, že aj v sezóne 17/18 dokážete vy, fanúšikovia, vytvoriť pravú športovú kulisu. Prajeme množstvo športových zážitkov!

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*