Šláger zvládla lepšie Lamasia

Druhé kolo rwm futsalovej Ligy v sezóne 17/18 neprinieslo len prvé zasnežené autá okolo športovej haly, ale aj prvý súboj titanov. Tak Lamasia, ako aj FK Plavnica to tohto roku myslia s atakovaním titulu vážne, no a tak to aj počas ich vzájomného zápasu vyzeralo. Kto vyšiel z atraktívneho duelu nakoniec víťazne?

Šláger zvládla lepšie Lamasia
8. decembra 2017 patrikbodo

JR TEAM 2 – 0 Le Stars

Góly JR TEAM: Richard Nemergut 2
Podrobnosti zápasu SEM

Mladíci z Le Stars po sľubnom začiatku v lige, kedy dokázali potrápiť Bajanistov, si tentokrát „vyskočili“ na ďalšieho favorita. Ani JR TEAM-u, ktorý nastúpil na zápas so zvučnými menami, sa nezľakol. Mladá krv na obidvoch stranách predvádzala rýchly, miestami tvrdý súboj, v ktorom sa pomerne dlho netešil nikto z otváracieho gólu. Skóre sa menilo až v 13. minúte, kedy presne strieľal Richard Nemergut. JR TEAM tak šiel do vedenia. Benjamínkovia aj napriek tomu pokračovali v bojovnej hre, pričom 4 minúty pred koncom mohli aj vyrovnať. To by ale Rabatin musel veľkú príležitosť svojho tímu využiť.

Opora JR TEAM-u Richard Nemergut (v žltom) nenechala nič na náhodu a dvoma gólmi poistila favoritovi všetky body.

Keďže ani druhá obrovská šanca na skórovanie 28 sekúnd pred koncom prvého polčasu neskončila vyrovnávajúcim gólom, JR TEAM si do druhého dejstva prenášal najtesnejší možný výsledok. Hneď v druhej minúte mohol tečovanú strelu poslať do brány Le Stars Rojek, Čupka bol tento raz proti. Zapotiť sa musel na druhej strane gólman JR TEAM-u, ktorý po svojom nedovolenom zákroku na Firmenta videl žltú kartu. Pre reprezentanta Karpiaka to je už netypicky druhá žltá za dva zápasy.

Nič to ale nemenilo na tom, že počas celého zápasu držal Karpiak svoj tím „nad vodou“. Pekný zákrok predviedol aj v siedmej minúte, čím svojmu tímu stále ponúkal plný bodový zisk. O 3 minúty neskôr sa chumelilo na druhej strane, kedy JR TEAM svojim druhým gólom v zápase upokojoval Nemergut. Tímto gólom dostal Karpiak evidentne „krídla“, čo potvrdzoval svojimi klasickými výbehmi až za polovičku. Opäť sa mu to nestalo osudným, no tentokrát mu k tomu musela dopomôcť aj žŕdka. Tá 32 sekúnd pred koncom zvonila aj za Čupkovou bránou, no to bolo v tomto zápase všetko. Na góly chudobný, na šance bohatý zápas tak skončil 2:0 v prospech minuloročného bronzového tímu.

 

Wolves Bratislava 2 – 2 VIP Poker Pro

Góly Wolves Bratislava: Michal Novysedlák, Jozef Dzurus
Góly VIP Poker Pro: Matej Kinský, Dominik Krafčík
Podrobnosti zápasu SEM

Druhý zápas medzi vlkmi a pokrovými hráčmi nepoznal jasného ašpiranta na víťazstvo. Aspoň čo sa papierových predpokladov týka. Prvé minúty to aj jasne dokazovali. Chabé šance na obidvoch stranách boli zažehnané v piatej minúte, kedy Wolves ako prví otvárali skóre. O dve minútky sa mohli radovať opäť, no tentokrát bránu tesne prestrelili. Necelú minútu nato na druhej strane Kinský nahrával Krafčíkovi, ktorý nedal Kušnírovi v bráne Wolves žiadnu šancu. Vyrovnané. Marek Kušnír mohol do polčasu inkasovať opäť, no extraligista a zároveň reprezentant tento raz potvrdil svoju kvalitu.

Tak Jozef Dzurus za vlkov (v bielom), ako aj VIP-kár Matej Kinský (vpredu v zelenom), po strelenom góle rozdelili mužstvám aspoň po jednom bode.

Hneď v druhej minúte druhého dejstva „zahviezdil“ Matej Kinský, ktorý poslal VIP-ko do vedenia. To bol ale v zápase jeho posledný svetlý moment. 7 minút pred koncom bola jeho celozápasová nedisciplinovanosť na hrane absolútnej drzosti konečne od rozhodcov potrestaná červenou kartou. Hráč s číslom 12 sa tak predčasne porúčal pod sprchy. Síce následnú presilovku vlci nevyužili, stav v tomto momente už ukazoval 2:2. Michal Novysedlák totiž ešte pred vylúčením zaznamenal svoj vôbec prvý gól v tejto sezóne. Zbytočne vypätý zápas mohli chlapci zo Sabinova pokojne doviesť do víťazného konca, no to by musel presilovú hru či dokonca 10 metrový kop desať sekúnd pred koncom využiť. Aj preto si oba tímy do tabuľky rozdelili po jednom bode.

 

Hojdič café 5 – 2 FK Veľký Lipník

Góly Hojdič café: Matúš Kosturko 3, Dávid Košč, Dávid Nemergut
Góly FK Veľký Lipník: Lukáš Bednarčík, Juraj Matoľák
Podrobnosti zápasu SEM

Zápas medzi HojdičovcamiLipničanmi síce mal predzápasového favorita, od úvodných minút zápasu to tak vôbec nevyzeralo. Kávičkari neponúkali divákom žiadnu suverenitu, no ani na druhej strane to nebolo to pravé orechové. Aj preto sa vyše 12 minút na palubovke odohrával medzibránkoviskový súboj bez žiadnych vyložených šancí. Až 8 minút pred koncom prvého dejstva mal obrovskú príležitosť Lipničan Venglarčík, no minul.

Obhajcovia titulu sa prebrali až v 14. minúte, kedy skóre otváral najlepší strelec minulej sezóny Dávid Košč. Hojdičovcov tento gól viditeľne nabudil. Kosturko totiž o minútu zvyšoval na 2:0, pričom s pripísaného gólu sa do polčasu mohol radovať ešte raz. Lipničania si totiž po skrumáži v bránkovisku strelili vlastný gól.

Ani kapitán Veľkolipnićanov Richard Želonka nedokázal odvrátiť prehru od obhajcov titulu rozdielom triedy.

Druhý polčas favorit opäť začal tak ako aj ten prvý, teda mierne povedané „pozvoľne“. Za Šefčíkom totiž v druhej minúte zvonila žrď. A nezvonila len v Šefčíkových ušiach, ale v ušiach celého mužstva. Kávičkári sa po tejto situácii totiž prebrali „ k životu“. Sľubná šanca na halovkách Hojdič café v tretej minúte sa ešte gólom neskončila, no o 3 minúty neskôr sa už skóre menilo. Z hattricku sa mohol radovať Kosturko, ktorému šikovne asistoval Nemergut. Hneď nato mohli ísť Hojdičovci už do priepastného, 5-gólového rozdielu, no opäť iba opečiatkovali Plavcovu bránu.

Čestný úspech Lipničania zaznamenali 5 minút pred koncom. Presne sa triafal Lukáš Bednarčík. O 2 minúty neskôr sa Šefčík červenal opäť. Tentokrát ale po jeho chybe, kedy si sám rukami vrazil loptu do siete. Hojdič café však žiadnu drámu nedopustili a 2 minúty pred koncom sa mohli tešiť z piateho gólu.

 

Bajan Cardinals 8 – 1 FK Litmanová

Góly Bajan Cardinals: František Reľovský 2, Marek Selep 2, Adrián Mušinský 2, Tomáš Janič 2
Góly FK Litmanová: Patrick Jones
Podrobnosti zápasu SEM

Začiatok zápasu Cardinalov medzi hráčmi z najznámejšieho pútnického miesta východného Slovenska vôbec nenaznačoval, žeby v ňom malo padnúť až 9 gólov. Prvých 5 minút sa v podstate nedialo „nič“, čo by sa malo podobať vyloženej šanci, tobôž nie gólu. Zmenil to až kapitán Bajanu Adrián Mušínský, ktorý si tak pri svojom debute v tejto sezóne otvoril strelecký účet. O minútku nato mohol zahviezdiť znova, no tentokrát svoju šancu nepremenil.

Nápor Cardinalov pribrzdil až Arendáč, ktorý nakopol Eliáša. Ten musel byť ošetrený, čo Litmanovčanov značne nakoplo aj herne. Dobrý zákrok musel v 9. minúte vytiahnuť Reľovský, ktorý tak nedovolil Litmanovej vyrovnať. Šancu na vyrovnanie ešte viac zahatal Tomáš Janič, ktorý po Reľovského prihrávke zvyšoval na 2:0. Litmanovčania však ani po tomto góle nezložili zbrane, 5 minút pred koncom prvého polčasu trafili dokonca brvno. Ich nešťastie ale v tomto prípade bolo dvojnásobné. Hneď nato totiž Stolár lovil loptu zo svojej siete aj po tretí raz.

Kapitán Mušinský (vľavo) si spoločne s Reľovským (vpravo) pripísali na svoje konto zhodne po dva góly.

Síce do konca prvého dejstva Bajanovci ešte mohli navýšiť svoje vedenie, podarilo sa im to až po troch minútach druhého dejstva. Presne sa triafal opäť svižný Mušinský, ktorý v prvej lige oblieka dres ŠK Across Pinerola Bratislava. Hneď nato sa mohol presadiť aj Maliňák, no z dobrej pozície minul Stolárovu bránu. Akú takú nádej pre Litmanovčanov po tejto nepremenenej šanci vykresal Patrick Jones, ktorý peknou strelou dokázal prekonať Reľovského. Tie boli ale o 3 minúty neskôr po troch zlepených góloch nadobro zažehnané. Konečný výsledok 8:1 v prospech Bajan Cardinals svojim druhým gólom v zápase pečatil Marek Selep.

 

FK Plavnica 2:4 Lamasia

Góly FK Plavnica: Patrik Rindoš, Matúš Perháč
Góly Lamasia: Emil Haladej, Jakub Reľovský, Patrik Dziak, Michal Haščák
Podrobnosti zápasu SEM

Na lahôdku kola museli ľudia počkať až do posledného zápasu. No oplatilo sa! Atraktívny duel medzi dvoma ašpirantami na titul priniesol všetko, čo kvalitný futsalový zápas priniesť má. Šance, góly, vyhrotené situácie, nervozitu i agresivitu. A to sa ešte len hralo druhé kolo! Z prvého gólu sa už v tretej minúte tešila Lamasia. Po otváracom góle sa to ale s vyloženými šancami akosi zaseklo až do jedenástej minúty, kedy ružoví triafali do žrde Rusiňákovej brány. O minútu nato sa musel dvakrát v krátkom časovom slede vyznamenať na druhej strane Zolnerčik, ktorému do tretice pomáhala tyč. Tesne pred koncom prvého dejstva mu však nepomohlo nič. Rindoš vyrovnával na 1:1.

Tak Reľovský (vľavo), ako aj Haščák (vpravo), dokázali prekonať mladého brankára Plavničanov Dominika Rusiňáka. Hlavne oni dvaja boli strojcami dôležitých troch bodov do tabuľky pre Lamasiu.

Hneď z kraja druhého polčasu videl žltú kartu Michal Haščák, čím naznačil, že sa zápas s pribúdajúcimi minútami len a len vyostroval. Prvú veľkú príležitosť v tejto časti hry spálil v 4. minúte Haladej, ktorý ale len prestrelil bránu súpera. Nedovolene si počínala aj Plavnica, presnejšie Kosturko fauloval Ryboviča, za čo tiež inkasoval žltú kartu. Hneď nato karty vystriedal konečne gól. Lamasia sa 12 minút pred koncom ujala vedenia. Plavničania po tomto góle znervózneli, ďalšiu žltú kartu si tentokrát pripísal Perháč.

Plavnica sa 7 minút pred koncom k náporu nenadychovala, šancu na navýšenie skóre mal dokonca Reľovský na strane Lamasie. V 18. minúte sa dokonca traja hráči Lamasie sami rútili na Rusiňáka, no akciu kvôli zbrklosti nedoviedli do úspešného konca. Pár sekúnd potom sa im ale predsa podarilo skórovať. Plavničania síce dokázali korigovať na 3:2, bodku za vyhroteným duelom dali 24 sekúnd pred koncom opäť hráči Lamasie.

Zostava kola: Marek Kušnír (B) (Wolves Bratislava), Richard Nemergut (JR TEAM), Matúš Kosturko (Hojdič Café), Adrián Mušinský (Bajan Cardinals), Jakub Reľovský (Lamasia).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*