Suverénna FK Plavnica!

Chladná sobota 18. novembra zaviala do mestskej športovej haly opäť tradičnú sálovku s názvom rwm Futsal Liga. Po vydarenej minuloročnej sezóne sa tak aj v sezóne 17/18 môžete tešiť na napínavé zápasy toho najkvalitnejšieho futsalu v okolí. V takejto forme si odteraz budete môcť prečítať reporty z jednotlivých zápasov, vďaka ktorým budete mať vždy prehľad o najdôležitejších momentoch duelu.

Suverénna FK Plavnica!
29. novembra 2017 patrikbodo

FK Veľký Lipník 1 – 12 FK Plavnica

Góly FK Veľký Lipník: Peter Pjaták
Góly FK Plavnica: Patrik Rindoš 4, Maroš Beňo 3, Matúš Perháč 3, Šimon Štupák 2
Podrobnosti zápasu SEM

Novú sezónu 17/18 otvorili vzájomným zápasom nováčikovia. Hráči FK Veľký Lipník si zmerali sily s treťoligovou (na futbalovej scéne) FK Plavnica. Prvá veľká šanca duelu na seba nenechala dlho čakať. Papierovo silnejších Plavničanov zachraňoval pred prvým inkasovaným gólom Dominik Rusiňák, ktorý v 3. minúte zneškodnil sľubnú šancu Lipničanov. Už o necelú minútu musel solídny zákrok vytiahnuť opäť. Plavničania sa k slovu dostali až v 4. minúte, no prvá štandardná situácia ešte ostala nevyužitá.

Skóre sa menilo v ôsmej minúte, kedy vôbec prvý gól tejto sezóny zaznamenal Patrik Rindoš. Už o necelú minútu však mohla FK Plavnica odskočiť na rozdiel dvoch gólov, no zaskvel sa gólman Veľkého Lipníka Tomáš Bartovský. Lipničania mohli onedlho z protiútoku vyrovnať, no opäť nechali vyniknúť mladíka Rusiňáka, ktorý, mimochodom, pôsobí v dorasteneckom mužstve FK Družstevník Plavnica. „Sypať“ sa to naopak začalo o 5 minút neskôr do Bartkovského brány. V priebehu jednej minúty Plavničania odskočili súperovi na rozdiel troch gólov, čo ešte nebolo všetko. 35 sekúnd pred prvou sirénou skóre ukazovalo už 4:0.

Plavničania potvrdili vyjadrenia, že od prvého kola budú smerovať za titulom. Veľkolipničanov deklasovali jedenásťgólovým rozdielom.

V druhom dejstve sa nepredpokladal nejaký veľký zvrat zo strany Lipničanov, no návrat do zápasu sa diať mohol. To by ale lopta nemohla skončiť len na žrdi Plavničanov. Rusiňák bol však predsa len prekonaný. Sieť za jeho chrbtom rozvlnil o minútu neskôr Peter Pjaták. Akú-takú nádej Lipničanov takmer ihneď zažehnal Perháč, ktorý peknou strelou zvyšoval znova na rozdiel štyroch gólov.

V čase 3.30 min. mohol Veľký Lipník zaznamenať druhý gól, no to by za Rusiňákom nesmel na bránkovej čiare zaskakovať Kosturko. Takto šikovní nedokázali byť Lipničania, čo vedel opäť pretaviť na gól Rindoš. V tomto momente boli hráči Veľkého Lipníka zrelí na uterák, no pred sebou mali ešte vyše 13. minút hry. Keďže Plavničania súperovi nič nedarovali, gólový uragán mohol pokračovať. Skóre sa zastavilo na čísle 12:1. Za zmienku stojí štvorgólový Rindoš, ktorý sa stal zaslúžene mužom zápasu. Hetrik si pripísali Maroš Beňo aj Matúš Perháč.

 

Lamasia 4 – 1 VIP Poker Pro

Góly Lamasia: Ján Duda, Matej Hovančík, Patrik Dziak, Jakub Reľovský
Góly VIP Poker Pro: Lukáš Klanduch
Podrobnosti zápasu SEM

Favorit tohto duelu bol jasný. Druhá Lamasia z poslednej sezóny vyzvala mladíkov z MFK Stará Ľubovňa, ktorí tento rok hája farby VIP Poker Pro. Do prvej väčšej šance sa paradoxne dostal „pokerista“ Kinský, ktorému gólovku ako na lopate po chybe ponúkol Haladej. Skóre sa však nemenilo ani po následnej štandardke. Kinský síce prestrelil múr Lamasie, no lopta skončila len mimo Zolnerčikovej brány.

Papierové predpoklady začala Lamasia preukazovať až v 9. minúte, no Hovančíkova strela išla mimo. Zelenalo sa až o tri minúty neskôr. Skóre svojim prvým gólom v tejto sezóne otvorila Lamasia. Po góle bola už prevaha jasne na strane hráčov v ružových dresoch. O dve minúty neskôr si svoj strelecký účet otvoril Jakub Reľovský, ktorý by aj tento rok rád atakoval post najlepšieho strelca. Minule mu to ušlo len o vlások.

Jakub Reľovský (v ružovom) potvrdil svoju formu, pričom na svoje osobné konto si pripísal aj prvý gól.

Druhý polčas však opäť Lamasia nezačala najlepšie, keďže už v tretej minúte zvonila tyč za Zolnerčíkovou bránou. Podobnú trmu-vrmu však na druhej strane VIP Poker Pro zažehnať nedokázali, pričom si dokonca strelili vlastný gól. Lamasia teda odskočila súperovi už na rozdiel triedy. Zaveliť na obrat chcelo VIP-ko v 9. minúte, no to by muselo prestreliť výborne chytajúceho Zolnerčika. Loptu zo siete musel však predsa len vyťahovať. 9 minút pred koncom zápasu sa dokázal presadiť Lukáš Klanduch. Na väčší nápor sa ale VIP-ko už nezmohlo, pričom brankár Rusiňák sa dokonca musel skloniť pred žltou kartou. V 18. minúte Lamasia uzatvorila výsledok na 4:1 a pripísala si tak prvé 3 body do tabuľky.

 

FK Litmanová 1 – 5 JR TEAM

Góly FK Litmanová: Peter Vislocký
Góly JR TEAM: Milan Nestorik 4, Filip Turlík
Podrobnosti zápasu SEM

Síce sa bronzový JR TEAM z minulej sezóny do nováčika FK Litmanová zahryzol od úvodných minút, ukazovateľ skóre sa tak skoro nemenil. Kristián Džoli v Litmanovskej bráne úspešne odolával až do 14. minúty, kedy ho dokázal prekonať reprezentant Nestorik. Aby sme nezabudli, počas týchto dlhých štrnásť minút sa dokázal zaskvieť aj ďalší reprezentant, tentokrát Marek Karpiak, ktorý prekazil nie jednu sľubnú šancu Litmanovčanov. Nebojácna Litmanová chcela do polčasu vyrovnať, no proti bol aj dve minúty pred koncom opäť Karpiak, ktorý s Nestorik momentálne pôsobia v ŠK Slovan Bratislava.

Papierové predpoklady sa potvrdili aj v treťom zápase novej sezóny. Nestorik (v žltom) štyrmi gólmi zariadil svojmu mužstvu prvé 3 body.

Nedôslednú kombinačnú hru chceli chlapci z JR TEAM zažehnať ihneď po začatí druhého dejstva. Podarilo sa to opäť Nestorikovi, ktorý v druhej minúte zvýšil vedenie na 2:0. „Žltým“ po tomto upokojujúcom góle narástli krídla, Litmanovčania nevedeli kde skôr skočiť. Nápor zabrzdil v piatej minúte Karpiak, ktorý musel zatiahnuť za ručnú brzdu, inak by inkasoval. Po faule videl žltú kartu.

Keďže šťastie bolo v tomto zápase od Litmanovčanov odvrátené, loviť museli loptu zo svojej siete po kurióznom góle opäť oni. Hneď na to však Eliáš predsa len dokázal otvoriť strelecký účet Litmanovej. Tento gól ale akoby posilnil paradoxne JR TEAM, ktorý ihneď odpovedal. 4:1. Šesť minút pred koncom tak bolo vymaľované. Nestorik svojim štvrtým gólom v zápase ešte uzavrel skóre na 5:1, čím sa stal právom hviezdou duelu.

 

Bajan Cardinals 3 – 2 Le Stars

Góly Bajan Cardinals: Adrián Lysák, Peter Bondra, Tomáš Janič
Góly Le Stars: Martin Rábik, Kristián Barlík
Podrobnosti zápasu SEM

Po spackanom ročníku 16/17 mali Cardinali v zápase novej sezóny s nováčikom čo naprávať. Le Stars v zložení odchovancov prevažne Ľubovnianskeho futbalu pôsobiacich v prestížnych kluboch na slovenskej futbalovej scéne sa však favorita vôbec nezľakol. Kombinačne im to zo začiatku aj kvôli nervozite nešlo, no behaví hráči robili súperovi veľké problémy.

Prvú veľkú príležitosť na skórovanie mal v 5. minúte na halovkách Bondra. Skóre sa menilo až o 3. minúty neskôr, kedy Bajanisti predsa len dokázali pretlačiť loptu za Čupkov chrbát. Inkasovaný gól akoby paradoxne vlial väčšiu chuť na skórovanie tímu Le Stars. Benjamínkovia sa dočkali vyrovnávajúceho gólu 8 minút pred koncom prvého dejstva. A hneď nato mohli mladíci strhnúť vedenie na svoju stranu. Cardinalom sa však tentokrát podarilo zastaviť loptu v hodine dvanástej, teda na bránkovej čiare. Do polčasu však predsa Le Stars skórovali, a teda viedli v zápase o gól 2:1.

Mladíci z Le Stars hrýzli súpera počas celého zápasu. Skúsenejší Adrián Lysák (na obrázku) spoločne s kapitánom Mušinským nakoniec doviedli svoje mužstvo do víťazného konca.

Skúsenejšiemu Bajan Cardinals sa toto skóre, pochopiteľne, absolútne nepozdávalo, pričom od úvodných minút druhého dejstva s tým aj chceli niečo urobiť. Podarilo sa. V 3. minúte tak Čupka po druhý raz lovil loptu zo svojej siete. Ani tento výsledok však Bajanistom nestačil, preto neustále vyvíjali na Le Stars tlak, vďaka čomu mladíci miestami len odkopávali loptu do bezpečia.

Tretí gól v Čupkovej sieti na seba nenechal dlho čakať. V ôsmej minúte sa dokázal presadiť Adrián Lysák, ktorý, mimochodom, hral v tom času s už naštiepeným rebrom. V tomto zápase už tak oklieštená zostava Cardinals mala na zranenia „šťastie“, keďže Reľovský si zas vykĺbil prst na ruke. A i keď chlapci z Le Stars trafili 3 minúty pred koncom brvno, Lysákov gól bol nakoniec rozhodujúci. S predvedenou hrou môže byť ale nováčik ligy nadmieru spokojný.

 

Hojdič café 6 – 2 Wolves Bratislava

Góly Hojdič café: Rastislav Miko 2, Dávid Košč, Maroš Pyda, Ľubomír Jacko, Matúš Kosturko
Góly Wolves Bratislava: Jozef Dzurus 2
Podrobnosti zápasu SEM

Posledný zápas 1. kola postavil na palubovku dve kontrastné mužstvá. Každému známe Hojdič café, teda minuloročných víťazov ligy, a neznámych chlapcov z okresu Sabinov pod názvom Wolves Bratislava. Aj kvôli tomu obhajcovia titulu zo začiatku nevedeli, čo môžu od súpera čakať a akú taktiku zvoliť. Presne to sa im vypomstilo hneď v druhej minúte, kedy sa do Šefčíkovej brány presne trafil Jozef Dzurus.

Favorit sa prebral v 4. minúte, no ich obrovská šanca ešte ostala nepremenená. Vyrovnať sa im podarilo o minútu neskôr, kedy si prvý zásah pripísal najlepší strelec minulej sezóny Dávid Košč. Po vyrovnávajúcom góle sa ale „vlci“ do Hojdičovcov poriadne zahryzli, čo vyúsťovalo v kopiace sa štandardné situácie. Jednu z nich aj 6 minút pred koncom prvého polčasu dokázal Dzurus svojim druhým gólom v zápase využiť.

Nováčik Wolves Bratislava sa proti obhajcovi titulu Hojdič café predviedol v pomerne slušnom tempe. Bude im však v náročnej sezóne stačiť dych? Nechajme sa prekvapiť.

Hneď v 1. minúte druhého polčasu chceli „kávičkári“ veľmi nepriaznivý stav čím skôr zažehnať. Lopta po tvrdej strele síce preletela ponad Marušove ruky, v sieti však nepristála. To sa zmenilo o dve minúty neskôr, keď sa po peknej kombinácii zo svojho druhého vstreleného gólu tešil Miko. O minútu nato mohol zahviezdiť Maroš Pyda, no jeho sólo celým ihriskom gólom neskončilo.

Zlomový moment nastal 13 minút pred koncom, kedy hráči Hojdič café pretlačili loptu pomedzi Marušove nohy. Dobre organizovaná hra nováčika sa v tomto momente rozsypala ako domček z karát, pričom v priebehu jednej minúty museli Wolves vyťahovať loptu z brány ešte dvakrát. Netrvalo dlho a skóre sa vyšplhalo na 6:2 v prospech Hojdiču. Výsledok síce mohol byť ešte navýšený, no nakoniec ostal nezmenený. Ašpirant na titul tak predsa dokázal rozpaky z prvého polčasu zažehnať a pripísať si prvé 3 body.

Zostava kola: Juraj Zolnerčik (B) (Lamasia), Milan Nestorik (JR TEAM), Adrián Lysák (Bajan Cardinals), Patrik Rindoš (FK Plavnica), Rastislav Miko (Hojdič Café).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*