V hre až 4 nové mužstvá!

Už túto sobotu sa v športovej hale rozohrá nový ročník rwm Futsalovej Ligy. Obhajobu titulu budú mať na svojich „halovkách“ hráči Hojdič café, cesta na vrchol však bude tento rok nielen dlhá, ale i tvrdá. Okrem nich si totiž na majstrovský pohár brúsi zuby ďalších 9 tímov.

V hre až 4 nové mužstvá!
11. novembra 2017 patrikbodo

Manšaft aj z iného okresu

Do súťaže sa tento rok hlásilo až 12 mužstiev, úspešne sa však prihlásilo 10 z nich. New Port U15 totiž nespĺňalo podmienky. Boli príliš mladí, pričom ani jeden hráč z ich tímu nedovŕši 15 rok (čo je, mimochodom, podmienkou súťaže) počas priebehu ligy. Mužstvo Gerlachov podmienky spĺňalo, no prihlásiť sa chcelo 7 dní po uzávierke súpisiek a prihlášok, čo sa taktiež priečilo s pravidlami a podmienkami rwm Futsalovej Ligy.

Mužstvo JR TEAM-u posledný zápas minulej sezóny zvládli, preto si od primátora mesta Stará Ľubovňa Ľuboša Tomka, hlavného organizátora Patrika Boďa a generálneho sponzora rwm corporation Romana Šipoša prevzalo cenu za tretie miesto.

Titul bude obhajovať Hojdič café, ktoré bude i v sezóne 17/18 veľmi silné. O prvé miesto by sa ale mala pobiť aj Lamasia (2. miesto) či JR TEAM (3. miesto v sezóne 2016/17), no nesmieme zabúdať na Cardinálov, ktorí po nevydarenej sezóne majú čo naprávať. Naplno treba rátať aj s FK Plavnica, svoju kožu tiež zadarmo nepredajú opäť o čosi oťukanejší chlapci z MFK Stará Ľubovňa, ktorí tentokrát budú bojovať pod názvom VIP Poker Pro. Skúsené mužstvo okrem toho postaví FK Litmanová či FK Veľký Lipník. Uvidíme, čo prinesú neznámi hráči z okresu Sabinov (Wolves Bratislava). Podceniť ale v žiadnom prípade netreba benjamínkov Le Stars. Toto mladučké mužstvo je síce perspektívne, no prím v lige by malo hrať až v nasledujúcich sezónach.

V súčasnosti je nárast veľkým plusom

V dnešnej dobe, kedy mladí ľudia z malých miest v prevažnej väčšine navštevujú vysoké školy, z ktorých často cestujú domov len na sviatky, je každé jedno mužstvo naviac veľkým pozitívom. Dvojnásobne v tom prípade, keď sa pozeráme na vysoký odlev strednej generácie do zahraničia. Nehovoriac o vymoženostiach dnešného sveta, ktoré bývajú často vzrušujúcejšie, než nejaké behanie a potenie sa za loptou. Aj vďaka tomuto „trendu“ musíme ešte o čosi horlivejšie lákať mužstvá na niečo „viac“, niečo atraktívnejšie. Keďže z minulej sezóny sa nám dve mužstvá vôbec neprihlásili, a teda zaznamenali sme päť nových tímov, s „lákadlami“ sme uspeli.

Cena fair-play za najmenší počet čiernych bodov za fauly, žlté a červené karty poputovala mladému mužstvu do Plavnice.

Budú svietiť „hviezdy“?

Budú! Sedadlá totiž na tribúnach by mali naplniť, okrem kvalitných a napínavých duelov i osobnosti. Diváci sa môžu dokonca tešiť nielen na zvučné mená futbalistov, ale aj futsalistov, ktorí obliekajú dresy tých najkvalitnejších klubov na futsalovej mape Slovenska. Za zmienku určite stoja esá ako Marek Karpiak, Milan Nestorik (obaja ŠK Slovan Bratislava), Adrián Lysák (4FSC FTVŠ UK Bratislava), alebo Adrián Mušinský (Across Pinerola Bratislava), ktorí pravidelne hrávajú najvyššiu futsalovú súťaž. Každý jeden z nich má okrem toho už aj reprezentačný štart. Z futbalistov na výslní by mali do bojov zasiahnuť Emil Haladej (1. FC Tatran Prešov), Viktor Jedinák (FK Železiarne Podbrezová), Jakub Reľovský, Martin Červeňák (obaja FK Senica) či Filip Vojtek (Slavoj Trebišov). Keďže sa súpisky môžu až do začiatku play-off dopĺňať, rátame, že mužstvám môžu pribudnúť aj ďalšie posily.

Umenie futsalu vám tento rok ukáže aj reprezentant Milan Nestorik, ktorý momentálne oblieka dres ŠK Slovan Bratislava. V rwm Futsalovej Lige bude hájiť farby JR TEAM-u.

Či už sa ale týmto „hviezdam“ bude dariť aj vo futsalovej lige pod Ľubovnianskym hradom, alebo či jednotlivé mužstvá potvrdia rolu papierových favoritov, ukáže až samotný priebeh súťaže. fanúšikom už len ostáva veriť, že sa bude dať na čo pozerať!

Zdroj: lms.sk
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*