Víťazstvá v hodine dvanástej

...aj takto by sa dal špecifikovať „status“ 7. kola. Hneď v úvodných dvoch zápasoch totiž výhercovia o svojich trojbodových úlovkoch rozhodli pár sekúnd pred koncom. Na prekvapenie sa napínavý scenár nenapĺňal v šlágri kola medzi Plavničanmi a JR TEAM-om. Diváci si ale aj v tomto zápase vďaka gólovým hodom nakoniec prišli na svoje.

Víťazstvá v hodine dvanástej
18. januára 2018 patrikbodo

VIP Poker Pro 1 – 2 Bajan Cardinals

Góly VIP Poker Pro: Christofer Poľančík
Góly Bajan Cardinals: Tomáš Janič, Peter Bondra
Podrobnosti zápasu SEM

V prvom zápase 7. kola museli tímy Bajan CardinalsVIP Poker Pro proti sebe nastúpiť bez svojich najväčších opôr. Zatiaľ čo Cardinal Mušinský absentoval kvôli futbalovým povinnostiam, pokerista Kinský si musel odpykávať dvojzápasový trest za nešportové správanie ešte zo 6. kola.

Vážnosť zápasu, v ktorom si Bajanisti mohli zaručiť postup do play-off, pričom Pokeristi sa zas mohli k nemu priblížiť, sa mal výrazne zapísať na jeho atraktivite. Prvú vážnejšiu príležitosť mali na svojich halovkách Cardinali. Pred inkasovaným gólom VIP-ko na bránkovej čiare zachraňoval Krafčík, ktorý zastúpil už prekonaného Rusiňáka. Šanca sa však zrodila o 3 minúty aj na druhej strane. Reľovského nezachraňoval spoluhráč, ale „dobre postavená“ žrď.

Bajanisti si aj takýmito šaulinskými skokmi (Michal Beliš v bielom) museli dopomôcť k vidine istoty postupu do play-off.

Do konca prvého dejstva si väčšie šance pripísali Bajanisti. Najskôr Bondra triafal vedľa brány, neskôr Reľovský nechal vyniknúť len gólmana. Do druhej časti hry sa tak odchádzalo za bezgólového výsledku. V ňom si prvú príležitosť vypracovali opäť hráči Bajan Cardinals. Konkrétne Janič sa ocitol v tesnej blízkosti súperovej brány, Rusiňáka ale neprestrelil. Podarilo sa mu to o dve minúty neskôr, čím otvoril skóre tohto duelu.

Viac šancí si až do 15 minúty dokázali vypracovať Bajanisti. 5 minút pred koncom sa po trme-vrme pred Reľovského bránou dokázal presadiť Poľančík, ktorý tak vlial svojmu tímu nádej na bodový úlovok. Všetko tomu až do poslednej sekundy aj nasvedčovalo, no opak bol pravdou. Cardinali sa po strate lopty v strede ihriska dostali do brejku, ktorý presnou strelou dokázal využiť Peter Bondra. Hráči v bielych dresoch si tak predsa len na svoje konto pripočítali veľmi dôležité 3 body.

 

Wolves Bratislava 1 – 2 Le Stars

Góly Wolves Bratislava: Peter Novysedlák
Góly Le Stars: Erik Rabatin 2
Podrobnosti zápasu SEM

Teoretickú šancu na postup do play-off si mohli v zápase s vlkmi udržať aj mladé hviezdy z Le Stars. V zápase teda museli proti poslednému mužstvu v tabuľke zabodovať naplno. Hryzaví vlci aj napriek tabuľkovému postaveniu kožu len tak ľahko predať nechceli.

V tretej minúte mohli skóre dokonca aj otvoriť, no Andraščík strieľal len do tyče Čupkovej svätyne. O 3 minúty neskôr sa garde obrátilo. Žrď tentokrát zachraňovala Kušníra v bráne vlkov. Šance sa až do konca prvého polčasu prelievali z jednej strany na druhú, pričom výraznú optickú prevahu nemalo ani jedno mužstvo.

Kapitán Vislocký (vpravo) aj vďaka Rabatinovím dvom gólom dotiahol svoje mužstvo v samom závere k trom bodom.

Do druhého dejstva tímy vstupovali za bezgólového stavu 0:0. To po dvoch sľubných šanciach na obidvoch stranách vydržalo ešte ďalších desať minút. 9 minút pred koncom duelu skóre otvoril kto iný, keď nie Erik Rabatin. Ten je od tretieho kola jednoznačným lídrom strelcov mužstva Le Stars.

Vlci ale nechceli vyjsť z ďalšieho zápasu gólovo naprázdno. Po šanci v 16. minúte to ostalo nezmenené, no 2 minúty pred koncom sa už skóre na ich strane predsa len menilo. Shotout Čupkovi nedoprial Peter Novysedlák, ktorý zaznamenal vôbec prvý gól v tejto sezóne. Nič mu to ale nebolo platné. Vlci nedokázali udržať ani jediný bod. Pár sekúnd pred záverečnou sirénou do čierneho triafal opäť Rabatin, ktorý sa tak oprávnene stal hviezdou duelu.

 

Hojdič café 4 – 1 FK Litmanová

Góly Hojdič café: Rastislav Miko 2, Dávid Nemergut, Ľubomír Jacko
Góly FK Litmanová: Patrik Eliáš
Podrobnosti zápasu SEM

Hra mačky s myšou sa predpokladala v zápase obhajcov titulu, teda Hojdič café, ktorí na palubovku vyzvali nováčikov z Litmanovej. Kto by ale čakal gólové rošády „kávičkárov“, sa musel uspokojiť s o čosi chudobnejšou nádielkou. Litmanovčania totiž od úvodných minút podávali v celku solídny výkon.

K slovu sa ako prví podľa predpokladov dostali hráči Hojdiču. Jacko však v dvoch sľubných šanciach na Stolára nevyzrel. Hráči v belasých dresoch sa prvý raz zapotili v 9. minúte. Vanický totiž nastrelil tyč Pavlikovského brány. Ako prvému sa otvoriť skóre podarilo predsa len Jackovi, ktorý po brilantnej Mikovej prihrávke tentokrát Stolárovi nedal šancu.

Hojdičovci premohli silnú Litmanovskú horu Zvir až v druhom dejstve, v ktorom zaznamenali trojgólový náskok.

Do druhého dejstva si Hojdičovci prenášali najchudobnejší náskok, ktorý ale hneď po dvoch minútach navýšili. Nemergut, 2:0. No a na rozdiel triedy svojmu súperovi „kávičkári“ odskočili hneď o minútu nato. Hra sa po tomto góle značne upokojila. Zmenilo sa to 7 minút pred koncom. Iskierku nádeje pre Litmanovú vykresal Patrik Eliáš. Hráči spod hory Zvir aj patrične ožili, no viac šancí už využiť nedokázali. Kondične vyspelejší Hojdičovci si dokonca tri body 2 minúty pred koncom poistili aj štvrtým gólom. Presne strieľal opäť Miko.

 

Lamasia 5 – 0 FK Veľký Lipník

Góly Lamasia: Adam Stracenský 2, Michal Haščák 2, Emil Haladej
Podrobnosti zápasu SEM

O čosi jednoznačnejšie to vyzeralo v zápase vicemajstrov z Lamasie, ktorí si zmerali sily s Veľkým Lipníkom. Aspoň čo sa týka výsledku. Hra zo strany Lipničanov, ktorí potrebujú každý bodík ako soľ, bola omnoho lepšia, ako výsledné skóre.

Viac z hry od úvodného hvizdu mali hráči Lamasie, skórovať sa im však nedarilo až do 15. minúty. Po šanciach Haščáka aj Stracenského sa presadiť dokázal Emil Haladej. No a o minútu nato už bolo 2:0. Po Haladejovej prihrávke Plavca prestrelil Adam Stracenský. Prebudili sa aj Lipničania, no po dvoch či dokonca troch pološanciach znížiť skóre nedokázali.

Kanonierovi Haščákovi (33#) nebola žiadna stena prekážkou. Aj preto si na svoje konto pripísal ďalšie dva góly.

V druhom polčase sa chcel Veľký Lipník vrátiť do zápasu, no ani po príležitostiach bratov Bočkajovcov sa to nepodarilo. Chumelilo sa na druhej strane. Do trojgólového trháku Lamasiu poslal svojim druhým gólom v zápase Stracenský. Zlomový moment nadobro odpísal akékoľvek nádeje na bodovanie Lipničanov. Dva klince do rakvy im ešte v závere pribil Michal Haščák, ktorý sa tak pretlačil už na druhú priečku kanonierov ligy.

 

FK Plavnica 5 – 10 JR TEAM

Góly FK Plavnica: Maroš Beňo, Kristián Tinath, Ján Tinath, Peter Gallik, Matúš Perhač
Góly JR TEAM: Mário Strachan 4, Richard Nemergut 2, Michal Rojek, Dávid Kyšeľa, Kristián Drobňák, Peter Vresilovič
Podrobnosti zápasu SEM

Vidíte dobre. Skóre atraktívneho zápasu medzi Plavničanmi JR TEAM-om sa zastavilo na čísle 15. Niet sa ani čomu čudovať. Hráči v žltých dresoch potrebovali silou-mocou bodovať. Preto si na sebavedomých Plavničanov vyšľapli hneď od úvodu, ktorí nevedeli, kde skôr skočiť. Následne museli zariskovať a otvoriť hru, čo je vždy proti kvalitne útočiacemu mužstvu kalibru JR TEAM-u veľké riziko.

Už po 40. sekundách skóre otvárali paradoxne Plavničania. Gól Kristiána Tinatha však ale len podráždil zatiaľ ešte spiaceho medveďa v podobe JR TEAM-u. O dve minútky už bolo totiž vyrovnané – Kristián Drobňák v premiérovom zápase posielal loptu do poloprázdnej Rusiňákovej brány.

Od piatej do trinástej minúty žltí ešte viac pritlačili, čo sa výrazne zapísalo aj na ukazovateli skóre. Štyrmi gólmi Plavničanov dokonale rozobrali na súčiastky. Do čierneho sa triafal Nemergut, dvoma gólmi premiérovo Strachan, zahanbiť sa peknou kľučkou s gólovým koncom nenechal ani Michal Rojek. Rozbitých Plavničanov ako tak ukľudniť dokázal do konca prvého dejstva Perhač. Červení však stále prehrávali rozdielom triedy.

Do listiny strelcov sa v šialenom zápase po prvý raz v sezóne zapísal aj nečakaný strelec Michal Rojek (10#).

Ani otvorená hra, ktorú Plavničania nastolili do druhého polčasu, svoje ovocie neprinášala. Práve naopak. Prvý gól v zápase v 5. minúte zaznamenal aj Dávid Kyšeľa. O 3 minúty neskôr už bolo po Strachanovom góle dokonca 7:2. Dominanciu JR TEAM-u nenaštrbil ani Ján Tinath, ktorý aspoň trochu okresal hrozivý náskok súpera.

Päťgólový náskok žltým 6 minút pred koncom vracal Vresilovič. To však nebolo koniec. K vytúženej desiatke sa JR TEAM dopracoval vďaka ďalším dvom gólom Mária Strachana, ktorý sa tak stal jednoznačne mužom duelu. Debakel po poľavení hry zo strany JR TEAM-u už však štvrtým gólom v ich sieti nevyvrátil tak Beňo, ako aj Gallik. Plavničania preto trón museli prenechať opäť Lamasii, ktorá sa naň vrátila hneď po jednom odohratom kole. JR TEAM sa po tomto úlovku zas výrazným spôsobom priblížil k bránam play-off.

Zostava kola: Juraj Zolnerčík (Lamasia), Peter Bondra (Bajan Cardinals), Erik Rabatin (Le Stars), Rastislav Miko (Hojdič café), Mário Strachan (JR TEAM).

Zdroj: Adriána Točeková
Foto: Adrián Jaržembovský

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*